Paleta kolorów farb do włosów

0
1176
Paleta kolorów farb do włosów

Farbowanie włosów sprawia nam, kobietom, niebywałą przyjemność. Dzięki temu prostemu i staremu jak świat zabiegowi fryzjerskiemu jesteśmy w stanie wyglądać dokładnie tak, jak o tym marzymy, mamy dokładnie taki odcień czy takie pasemka, jakie pasują do naszej twarzy, do naszego stylu ubierania się czy do naszego charakteru. Jesteśmy w stanie fryzurą, a więc również odpowiednią farbą do włosów, dodać sobie lub odjąć kilka lat, możemy dodać sobie odwagi, możemy sprawić, że inni będą nas odbierać zupełnie inaczej, albo odwrotnie – dokładnie tak, jak sobie tego życzymy.
Działa to również jednocześnie w drugą stronę – paleta kolorów farb do włosów może okazać się naszym wrogiem, jeśli kategorycznie będziemy się upierać na kolor, który do nas absolutnie nie pasuje. Musisz pamiętać, że nie każda kobieta, która chce być zadziorna, będzie znakomicie wyglądała w rudych włosach. Te zarezerwowane są raczej dla kobiet o bardzo drobnej posturze ciała, o nieskazitelnej, jasnej cerze. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty – odcienie rudego koloru wyciągają i podkreślają wszelkie niedoskonałości skóry, które przecież na co dzień staramy się skrzętnie ukrywać.
Druga sprawa to odrosty. O ile obecnie bardzo modną metodą farbowania włosów jest ombre, to jednak nie można mylić tego rodzaju zabiegu fryzjerskiego z tradycyjnym farbowaniem. Jeśli chodzi o to ostatnie, odrosty powinny być jak najszybciej uzupełniane, ponieważ nie stają się one automatycznie uznawane właśnie za technikę ombre. W technice ombre chodzi o płynne przejście między dwoma kolorami, czasem stojącymi względem siebie w opozycji. Nie ma znaczenia, czy robimy przejście z blond na brąz, z czerni na blond czy z brązu na czerń – wszystko jest odpowiednio wyważone. Paleta kolorów farb do włosów powinna być dla nas podpowiedzią, jakie mamy możliwości, ale niekoniecznie powinna być dla nas jedyną wytyczną.
Jeśli nie masz pewności, czy dany kolor będzie dla ciebie na pewno odpowiedni albo czy polaczenie dwóch barw, o których myślisz, jest fortunne, zawsze możesz skorzystać z farb koloryzacyjnych, nie tak trwałych, jak chemiczne, fryzjerskie zmienianie kolorów na włosach.

www.glamourlook.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here