Palety cieni

0
1484
Palety cieni

Głównym elementem makijażu, jest makijaż oka. Odpowiednio dobrany optycznie powiększa oko, niweluje widoczność opadającej powieki wyrównując kształt oka oraz podkreśla jego kolor. Rodzajów i sposobów na makijaż oka jest naprawdę wiele, niektóre kobiety stawiają na jak największą naturalność, używając tylko tuszu do rzęs, innym zależy na minimalny podkreśleniu oka, a więc oprócz maskary, nakładają jeszcze bardzo popularną w ostatnich czasach kreskę eyelinerem, a niektóre robią pełny makijaż stosując również cienie do powiek. Rodzaje cieni do powiek różnią się konsystencją, do wyboru mamy cienie sypkie, w kremie i najpopularniejsze cienie w kamieniu.

Cienie pojedyncze czy palety cieni?

W drogeriach, a nawet w niektórych marketach dostępne są cienie pojedyncze oraz skomponowane w paletach. Zaletami tych pierwszych jest to, że możemy same wybrać, jakie kolory chcemy, jednak, co zauważalne, kolory w paletach są zazwyczaj spójne, różnią się tylko odcieniem, dzięki czemu, możemy wykonać cały makijaż oka na bazie jednej palety. Jeśli chodzi o rozmiary palety do cieni, to najmniejsze składają się z dwóch kolorów, chociaż tak naprawdę do dobrego makijażu oka najlepiej stosować trzy odcienie. Są też palety o wiele większe, składające się z kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu kolorów. Taki produkt daje nam o wiele większe możliwości.

Cechy dobrych cieni do powiek

Cienie do powiek powinny się przede wszystkim łatwo aplikować. Jeśli korzystamy z palety,, której cienie się obsypują, znaczy to tyle, że nie są one najwyższej jakości. Produkty te powinny być również bezpieczne dla nas, a więc nie powinny podrażniać powiek oraz nie wywoływać reakcji alergicznych. W palecie powinien też znajdować się trwały aplikator. No i przede wszystkim cena, która powinna być przystępna.
Palety do powiek o dużej wydajności powinny być skomponowane z pasujących do siebie kolorów i ich odcieni, nie ograniczając się do jednego rodzaju. Najpopularniejsze smoky eyes wymaga zarówno cieni matowych, jak i błyszczących, dlatego paleta powinna mieć je oba w odpowiednich kolorach.

www.olmik.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here