Pełna oferta kliniki leczenia niepłodności

0
1669

Klinika leczenia niepłodności to dla większości synonim kliniki in vitro. Czy jednak tak jest w istocie? Otóż nie do końca! Klinika leczenia niepłodności zajmuje się bowiem różnymi problemami powiązanymi szeroko z ciążą. Jak zatem wygląda jej oferta?

Diagnostyka bezpłodności

Zanim rozpocznie się właściwe leczenie bezpłodności trzeba przecież dokładnie ocenić, jakie są przyczyny problemów w zajściu w ciążę. Warto bowiem podkreślić, że mogą być one naprawdę przeróżne – od wad anatomicznych, niskiej jakości nasienia, po przeciążenie stresem albo niewłaściwą pracę. Dlatego też każda klinika in vitro powinna oferować szereg badań, mających na celu odkrycie przyczyny niepłodności.

Warto jednak w tym momencie wspomnieć, że klinika in vitro może być także dobrym miejscem dla wszystkich osób, które co prawda nie mają problemów z płodnością, jednak chcą oszacować, ile mają jeszcze czasu, aby zacząć starać się o dziecko.

Leczenie bezpłodności

Oczywiście każda klinika leczenia bezpłodności, jak sama nazwa zresztą wskazuje, umożliwia leczenie bezpłodności. Należy tu jednakże zaznaczyć, że in vitro to nie jedyna dostępna metoda. Możliwe jest także innowacyjne Anevivo oraz inseminacja. Wybór metody podyktowany jest w dużej mierze wskazaniami zdrowotnymi. Oczywiście brane są pod uwagę preferencje rodziców, jeśli nie istnieją przeciwskazania do żadnych metod.

Diagnostyka prenatalna

W klinice leczenia bezpłodności możliwe jest także wykonanie diagnostyki prenatalnej. Co ona obejmuje? Oczywiście standardowy podział to badania prenatalne inwazyjne i nieinwazyjne. Pierwsze wykonywane są standardowo u każdej ciężarnej, drugie zaś jedynie w specyficznych warunkach.

Laboratoria medyczne

Dobra klinika in vitro powinna także być wyposażona w laboratoria medyczne, dzięki którym będzie istniała możliwość wykonania badań cytogenetycznych, immunologicznych, genetycznych oraz biochemicznych

Wybór kliniki leczenia niepłodności

Podsumowując zatem widać wyraźnie, że klinika leczenia niepłodności ma różne oblicza i pomóc może wielu różnym parom, nie tylko tym, których dotknął trudny problem bezpłodności. Jeśli zatem mamy jakiś problem, warto skonsultować się z kliniką in vitro.

Pamiętajmy jednak o odpowiednim wyborze kliniki. Nie kierujmy się na pewno tylko i wyłącznie ceną – ważne są także, a może przede wszystkim, referencje oraz opinie innych osób. Sprawdźmy zatem przed wizytą, czy dana klinika na pewno posiada wymagane certyfikaty, dobre referencje, adekwatny, dobrej jakości sprzęt. Ważny jest także stosunek lekarza do nas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here