Plusy operacji plastycznej nosa

0
1378

Poddawanie się operacjom plastycznym jest stereotypowo utożsamiane z próżnością i nadmierną dbałością o swój wygląd. Zapomina się jednak często o tym, że poddanie się zabiegowi plastycznemu może znacząco ułatwić życie pacjenta.

NIE TYLKO KOSMETYKA
Przykładem zabiegu łączącego funkcje estetyczne z dbałością o zdrowie poddającej się mu osoby jest operacja plastyczna nosa. Wykonanie jego korekty ma dwa podstawowe skutki. Oczywiście, może wpłynąć pozytywnie na wygląd całej twarzy. Jednak zapomina się również o tym, że zoperowanie nosa może wpłynąć pozytywnie na drożność dróg oddechowych.

SZANSA NA ZERWANIE Z KOMPLEKSAMI
Pierwszy z podanych aspektów może być bardzo ważny dla osób, które doświadczyły deformacji nosa na skutek złamania lub po prostu urodziły się z pewnymi niedoskonałościami tego narządu. Chirurgiczna korekta jego wyglądu wpływa pozytywnie na samopoczucie pacjenta, który już nie musi odczuwać wstydu spowodowanego niecodziennym i w jego mniemaniu nieestetycznym wyglądem nosa.

SZANSA NA SWOBODNE ODDYCHANIE
Drugi z wymienionych rezultatów operacji plastycznej nosa dotyczy w szczególności osób borykających się ze skrzywieniem przegrody nosowej, które powoduje, że jedna strona narządu jest mniej drożna od drugiej. W ten sposób niweluje się problemy chrapania czy niewydolności oddechowej. Jak więc widać na powyższym przykładzie, poddanie się korekcie nosa nie równa się narcystycznemu kaprysowi.

PODSUMOWANIE
Korekta chirurgiczna nosa nie tylko poprawia jego estetykę, lecz również zapewnia pilnie potrzebującym pomocy łatwiejsze życie. Warto się więc zastanowić, zanim podda się krytyce kogoś, kto zdecydował się na operację plastyczną nosa.

www.wolabaranowska.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here