Powrót do formy i spalanie tłuszczu z BCAA

0
705
Powrót do formy i spalanie tłuszczu z BCAA

Współczesne czasy spowodowały, że wiele osób zaczęło prowadzić siedzący tryb życia. Wiele godzin spędzamy w szkole, na studiach czy w pracy. To z kolei przekłada się na słabą kondycję, a także sprzyja szybkiemu rozwojowi tkanki tłuszczowej, której bardzo ciężko się później pozbyć. Są jednak sposoby, które ułatwiają powrót do dawnej formy, a dodatkowo sprzyjają spalaniu tłuszczu.

Problematyczna otyłość

Problem z otyłością w Polsce stał się w ostatnich czasach bardzo poważny. O swoją wagę martwią się już nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci i młodzież, a także osoby w wieku studenckim. Oczywiście, nie tylko siedzący tryb życia ma wpływ na przybywanie dodatkowych kilogramów, ale także sposób odżywiania. Nie jest tajemnicą, że o zdrową żywność jest bardzo ciężko. W naszych codziennych sklepach tylko jedna półka spośród wielu oznakowana jest napisem, że dane produkty są zdrowe, a i one niekiedy pozostawiają wiele do życzenia pod względem składu. Konserwanty, barwniki i tłuszcze trans (utwardzane) przyczyniają się do rosnącej wagi.

Dlatego wiele osób pragnących zmienić swój wygląd, ale również poprawić kondycję, sięga po niekoniecznie skuteczne diety, a potem poddaje się, nie widząc efektów. Z pomocą mogą jednak przyjść: profesjonalnie przygotowana dieta, a także odpowiednie suplementy, które oferują pomoc podczas odchudzania, a nie “cudowną” kurację, która nie przynosi efektów. Warto przy tym podkreślić, że nie ma cudownego środka na odchudzanie. Aby osiągnąć sukces, należy włożyć w to również trochę wysiłku.

Decyzja to nie wszystko

Decyzja o tym, aby podjąć wysiłek, który ma zaprowadzić nas do wymarzonej sylwetki, to pierwszy krok do sukcesu. To ona sprawia, że zaczynamy zmieniać naszą dietę na zdrową, pełną warzyw i chudego mięsa, a także decydujemy się na podjęcie aktywności fizycznej. To właśnie nasza wola pcha nas do tego, aby zamiast windy wybierać schody, a zamiast jazdy tramwajem – spacer. Na koniec zachęca nas także do tak ważnych aktywności, jak ćwiczenia w fitnessie albo codzienna jazda na rowerze czy jogging po parku.

Ale aby ułatwić sobie odchudzanie, można także sięgnąć po suplementy, które mają potwierdzone działanie. Jednym z nich jest BCAA, czyli tzw. aminokwasy rozgałęzione. Pomagają w czerpaniu energii z tkanki tłuszczowej, a nie z białek. W związku z tym podczas wysiłku fizycznego zamiast mięśni rozkłada się właśnie tkanka tłuszczowa. Dzięki temu ubywa nam tylko zbędnych kilogramów, a mięśnie pozostają nienaruszone lub wręcz rozbudowują się, zaś nasza sylwetka zachowuje atletyczny wygląd.

Dlaczego jeszcze warto sięgnąć po BCAA?

BCAA to suplement, który nie tylko pomaga schudnąć, ale jest również wykorzystywany dość często przez rowerzystów, biegaczy czy osoby trenujące siłowo. Dzieje się tak dlatego, że zawarte w nim aminokwasy rozgałęzione zwiększają wytrzymałość i działają ochronnie na mięśnie.

Warto zauważyć także, że te aminokwasy nie są produkowane w ludzkim organizmie, dlatego dostarczanie ich z zewnątrz jest konieczne i korzystne dla człowieka. Pomaga między innymi w szybszej regeneracji organizmu i przyczynia się do rozbudowy tkanki mięśniowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here