programy partnerskie

0
1254
programy partnerskie

Chciałbyś otrzymywać co miesiąc wpływ na konto bez względu na to czy wykonasz jakąś pracę? Jeśli tak, musisz zapoznać się z dochodem pasywnym. W teorie otrzymujesz wynagrodzenie za raz wykonaną pracę, której już nie musisz powtarzać. Tyle teorii, bo w praktyce jest to nieco trudniejsze.

Jest wiele rodzajów dochodu pasywnego. Możesz wynajmować nieruchomość, oczywiście musisz ją najpierw nabyć bądź wynająć od kogoś. Możesz napisać książkę i sprzedawać ją samodzielnie. Możesz wreszcie napisać hit radiowy i otrzymywać tantiemy do końca życia.

A coś prostszego? Pewnie! Jeśli masz stronę www, bloga lub nawet popularny kanał na YouTube lub Facebook, możesz wejść w programy partnerskie. Nic prostszego. Polega to na polecaniu usług lub towarów innych firm i przedsiębiorców. Gdy osoba z Twojego polecenia zdecyduje się na zakup, otrzymasz odpowiednią prowizję.

Prowizje mają dużą rozpiętość, zależy do czego przekonasz swojego czytelnika. Im więcej wyda, tym w uproszczeniu więcej zarobisz Ty. Czasem możesz otrzymać nawet wynagrodzenie jeśli ktoś tylko kliknie w Twój link, a zakupu nie dokona.

Jakie programy partnerskie są na polskim rynku? Cała masa, opowie o największym i chyba najbardziej popularnym. Jest to program partnerski Ceneo. W nim zarabiasz w kilku modelach. Jednym z nich jest prowizja za kliknięcie, jeśli ktoś przejdzie do strony Ceneo przez Twój link, otrzymasz drobną opłatę. Jeśli natomiast kupi towar przez ich stronę, Twoja prowizja będzie zasadniczo większa. Jeszcze jeden model to zwyczajnie od innego uczestnika programu, o ile Ty go poleciłeś.

Czy warto zapisać się do takiego programu? Jeśli Twoja działalność może się wiązać z polecaniem różnych produktów, warto. Ceneo ma w swojej porównywarce w zasadzie każdy towar jaki sobie możesz wymarzyć. Twój artykuł może więc przynieść korzyść wielu stronom. Ty zarobisz na reklamie, zaś Twój czytelnik otrzyma poradę od osoby, której ufa. Pamiętaj jedynie by nie polecać rzeczy, których autentycznie nie uważać za dobre.

Czy da się z tego wyżyć? Jeśli masz ogromną bazę, w której znajdują się setki tysięcy potencjalnych chętnych na zakup, to prawdopodobnie nie ułożysz sobie na tym życia. Z pewnością możesz myśleć na dołożeniu sensownej kwoty do budżetu domowego.

Kilkaset złotych miesięcznie jest jak najbardziej w zasięgu ręki. Jak zacząć? Załóż konto w wybranych programie, poczekaj na akceptację. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, możesz zacząć polecać produkty. Znajdź takie, które pasują do Twojego tematu bloga lub strony. Zastanów się co może się przydać Twoim czytelnikom. Jeśli masz odpowiedź na te wszystkie pytania, możesz zacząć działać.

Przygotuj na przykład zestawienie dziesięciu najlepszych telefonów dla blogera kulinarnego. Przyłóż się i stań na wysokości zadania, tak by Twoi czytelnicy z chęcią klikali w Twoje linki. Jest duża szansa, że ktoś skusi się na zakup z Twojego polecenia.

Czy musisz mieć działalność by programy partnerskie były dla Ciebie? Na szczęście nie, także osoby prywatne mogą brać udział, wystarczy rozliczyć taki przychód w corocznym PIT.

www.blogfinance24.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStudia i praca
Następny artykułMeble do domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here