Protetyka stomatologiczna w Łodzi

0
768
Protetyka stomatologiczna Łódź

Protetyka dentystyczna jest dziedziną stomatologii zajmującą się diagnostyką oraz leczeniem wad zgryzu, a także bezzębia. Głównym jej celem jest uzupełnienie braków zębowych oraz odbudowa straconych tkanek uzębienia. Wykorzystywana jest do tego wiedza z chirurgii szczękowej, a także onkologii i radiologii.

Niestety wdrożenie leczenia protetycznego następuje w sytuacji, kiedy zwykłe leczenie stomatologiczne nie ma już racji bytu. Protetyka stomatologiczna kojarzy się głównie z protezami, ale również ma za zadanie zapobiegać zmianom, które są następstwem braku w uzębieniu.

Przychodzi taki czas, że wizyta u protetyka jest nieunikniona. Częściowa utrata uzębienia to główny powód jak najszybszego umówienia się na zabieg. Specjalista musi wtedy wdrożyć działania minimalizujące negatywne skutki tego stanu rzeczy. Dzięki temu znacznie poprawia się wygląd uzębienia pacjenta i umożliwia mu przeżuwanie. Protetyka zębowa jest gwarantem przeciwdziałania zmianom w jamie ustnej. To chroni przed wysunięciem się zębów przeciwstawnych lub zaniku kości. Niweluje w znacznym stopniu możliwość powstania następnych ubytków.

Protetyka stomatologiczna – Łódź

Protetyka stomatologiczna w Łodzi to oferta kilkunastu gabinetów świadczących takie usługi. Wykonują one kilka rodzajów uzupełnień protetycznych. Najważniejszym z nich jest uzupełnienie stałe w skład których wchodzą korony, mosty oraz uzupełnienie ruchome, czyli dobrze znane protezy. Pierwsze z nich mają za zadanie montowanie uzupełnień trwale na zębach. Warto pamiętać, że nie można ich samodzielnie wyjmować. Drugie zaś bez problemu można wyjmować z jamy ustnej. Całkiem innym zagadnieniem są protezy na implantach.

Protezy zębowe Łódź to szeroka oferta wielu gabinetów na tym terenie. Jak wiadomo protezy zębowe zastępują brakujące zęby. Bez żadnych problemów można je wkładać i wyjmować z jamy ustnej. Protezy nigdy nie zastąpią naturalnych zębów, mimo tego, że można się do nich przyzwyczaić. Także w tej dziedzinie medycyny technologia poszła znacznie do przodu i protezy w obecnych czasach wyglądają znacznie bardziej naturalnie niż dawniej. Wyróżnić możemy dwa typy protez:

– pełne
– częściowe.

Najczęściej dentysta pomaga wybrać rodzaj protezy uwzględniając możliwości finansowe pacjenta.

Akrylowa podstawa w kolorze śluzówki jamy ustnej to materiał do produkcji protez pełnych. Zadaniem podstawy protezy górnej jest zakrycie podniebienia. natomiast dolna jej część jest w kształcie podkowy ze względu na dopasowanie do języka. Protezy zębowe dzielimy na:

– tradycyjna proteza pełna
– bezpośrednia proteza pełna
– proteza częściowa

Neodentica.pl to szeroki zakres usług protetycznych (szczegóły na stronie https://www.neodentica.pl/zakres-uslug/protetyka/). Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego skanera wewnątrzustnego można dokonać bardziej precyzyjnych skanów jamy ustnej. Kamery wewnętrzne oraz zewnętrzne to najnowsza technologia wykorzystywana w tym gabinecie. Takie badanie napięcia mięśniowego ma na celu sprawdzenie zbyt mocnego zaciskania zębów. Nowoczesna technologia i ogromna wiedza lekarzy pomaga leczyć pacjentów holistycznie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here