Rekonstrukcja paznokcia w gabinecie podologicznym

0
4399

Poważny uraz mechaniczny stopy wiąże się często z koniecznością usunięcia paznokcia. Jego brak nie tylko powoduje spory dyskomfort, ale też jest przyczyną złego samopoczucia. Palec pozbawiony paznokcia wygląda nieestetycznie i uniemożliwia noszenie sandałów czy klapek. Jest jednak sposób na to, by w trakcie terapii cieszyć się pięknymi, zadbanymi stopami: profesjonalna rekonstrukcja paznokcia wykonana w gabinecie podologicznym.

Kto może skorzystać z zabiegu rekonstrukcji paznokcia?

Zabieg rekonstrukcji paznokcia przeznaczony jest dla każdego, kto w wyniku urazu mechanicznego lub choroby stracił paznokieć. Jedyny wymóg, który musi spełnić pacjent, żeby móc poddać się rekonstrukcji, jest posiadanie co najmniej niewielkiego fragmentu własnego paznokcia. To do płytki przymocowany zostanie paznokieć zastępczy.

Protetyka paznokcia – jak wygląda i czy jest bolesna?

Pacjenci często obawiają się rekonstrukcji paznokcia ze względu na ból. W rzeczywistości jest to zabieg całkowicie bezbolesny, a daje znakomite i długotrwałe efekty. Do rekonstrukcji używa się przygotowanej zgodnie z indywidualnymi potrzebami pacjenta masy, która zastąpi naturalny paznokieć i będzie do złudzenia do niego podobna. Kiedy masa przymocowana do fragmentu własnego paznokcia zastygnie, szlifuje się ją i dopasowuje do kształtu palca. Uzyskany efekt jest bardzo naturalny i pozwala cieszyć się pięknymi stopami mimo przebytego urazu czy choroby.

Gdzie wykonać rekonstrukcję paznokcia?

chirurg-podolog-wrastajacy-paznokiecProtetyką paznokci zajmują się lekarze podolodzy, czyli specjaliści od diagnozowania i leczenia chorób stóp i stawu skokowo-goleniowego. Żeby wykonać rekonstrukcję paznokcia, wystarczy w wyszukiwarce podolodzy.pl znaleźć specjalistę ze swojego regionu i umówić się na wizytę. W czasie spotkania lekarz oceni skalę zniszczenia płytki i umówi nas na zabieg rekonstrukcji. Decydując się na leczenie w gabinecie podologicznym, będziemy mieli pewność, że rekonstrukcja będzie bezbolesna i wykonana profesjonalnie. Stopy odzyskają piękny wygląd i nie będą przyczyną dyskomfortu.

[Głosów:5    Średnia:3.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here