Rodzaje kaszlu u dzieci

0
1345
Rodzaje kaszlu u dzieci

Kaszel dziecka może oznaczać bardzo różne rzeczy, a to nie jest tak, że można je zapytać, co jest nie tak. Czasami trudno jest zdecydować się, czy należy skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania porady, umówić się na wizytę lub udać się bezpośrednio na pogotowie.
Kaszel jest sposobem ochrony organizmu. Jest używany do utrzymania dróg oddechowych w czystości, usuwania flegmy lub nawet kawałka pokarmu.
Istnieją dwa rodzaje kaszlu, suchy i mokry. Suchy kaszel występuje, gdy dziecko ma katar lub alergie. Często spowodowany infekcją górnych dróg oddechowych (nosa i gardła), na przykład przeziębieniem lub grypą. Ten rodzaj kaszlu zwykle pogarsza się w ciepłym pokoju, ale suchy kaszel może również być wczesnym objawem infekcji dolnych dróg oddechowych, podobnie jak w przypadku zapalenia oskrzeli lub zapalenie płuc. Inne przyczyny to astma, która po raz pierwszy pojawia się jako suchy kaszel w nocy, narażenie na dym papierosowy lub inne podobne czynniki drażniące. Natomiast mokry kaszel wynika z choroby układu oddechowego towarzyszącej infekcji bakteryjnej. Powoduje to wydzielanie się flegmy lub śluzu (zawierającego krwinki białe, które pomagają zwalczać zarazki) w drogach oddechowych dziecka. Typowe przyczyny mokrego kaszlu to infekcje i astma. Kaszel usuwa płyn z dolnych dróg oddechowych.
Dzieci poniżej czwartego miesiąca życia nie kaszlą zbyt wiele, więc jeśli tak, to jest to zazwyczaj coś poważnego. W zimie, jeśli niemowle kaszle okropnie, może to być wirus oddechowy, niebezpieczna infekcja wirusowa. Gdy dziecko ma więcej niż jeden rok, kaszel jest mniej alarmujący. W większości przypadków kaszel dziecka jest spowodowany niczym innym jak zwykłym przeziębieniem.
Jeśli niemowlę kaszle, należy skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia przyczyny i wybrania sposobów leczenia. Kaszel u starszych dzieci, jeśli nie towarzyszą mu inne niepokojące objawy, jak na przykład gorączka, można próbować leczyć domowymi sposobami, jednak w wypadku kaszlu utrzymującego się przez długi czas należy również zasięgnąć opinii lekarza.

www.4emotion.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFormatowanie komputera
Następny artykułPokoik dziecka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here