Skuteczne składniki w spalaczach tłuszczu

0
2345

Jakie składniki w spalaczach tłuszczu faktycznie działają?

Spalacz tłuszczu to suplementy w których skład mogą wchodzić setki różnego rodzaju substancji. Część z nich posiada skuteczności popartą wieloma badaniami i doskonale sprawdza się w redukcji tkanki tłuszczowej każdego rodzaju, niestety nie brakuje również takich które nie wykazują żadnego działania bądź zupełnie nie powiązanego z utratą nadmiernych kilogramów. Patrząc na skład jakiegokolwiek produktu zwracajmy więc uwagę przede wszystkim na ilość i jakość obecnych w nim składników, a opakowanie czy znany kulturysta na okładce powinien zejść na dalszy plan.

Substancje o potwierdzonej skuteczności które realnie przyczyniają się do utraty wagi to między innymi:

Synefryna

Posiada specyficzną budowę która strukturalnie jest bardzo zbliżona do adrenaliny. Jej naturalnym źródłem pochodzenia jest gorzka pomarańcza z której jest pozyskiwana. Spośród wszystkich substancji na rynku ma jeden z największych potencjałów termogenicznych, czyli nasilających wykorzystanie tkanki tłuszczowej jako podstawowe źródło energii. W suplementach diety występuje w postaci chlorowodorku, w formie metylowanej lub jako ekstrakt z pomarańczy.

Rauwolfia Canescens (rauwolscine)

Jest to fantastyczny alkaloid którego źródłem są rośliny z grupy Rauwolfia. Doskonale sprawdza się przy otyłości brzusznej lub przy stosunkowo niskim poziomie tkanki tłuszczowej, gdyż działa przede wszystkim targetowo na tkankę tłuszczową białą. Pokryte są nią najbardziej newralgiczne punktu zarówno męskiego jak i żeńskiego ciała i redukcja tych miejsc jest mocno utrudniona. Jest to jedyny na rynku alkaloid który posiada potwierdzoną skuteczność w jej redukcji u ludzi.

Kofeina

Zdecydowanie najbardziej znany na świecie związek o charakterze termogenicznym który przyspiesza również spoczynkową przemianę materii. Bardzo mocno zwiększa również poziom energii i pomaga kontrolować apetyt. Jest niezbędny do pełnego wykorzystania potencjału wielu innych składników termogeniczych, a a sama w sobie kofeina dodatkowo mocno podnosi poziom energii podczas wysiłku fizycznego, tym samym czyni go o wiele bardziej efektywnym.

Ketony malinowe

Naturalnego pochodzenia ketony z malin to jeden z najdoskonalszych spalaczy tłuszczu na rynku. Mają szerokie działanie prozdrowotne, a jednocześnie wpływają na dwa najważniejsze procesy warunkujące utratę wagi – termogenezę oraz lipolizę. Co ważne posiadają pełne bezpieczeństwo stosowania, nawet w przypadku osób z nadciśnieniem. Nie wpływają one w żaden sposób na układ nerwowy oraz homeostazę całego organizmu.

Substancji o podobnych właściwościach jak wymienione wcześniej jest o wiele więcej, jednak na rynku istnieją także takie, które nie przyczyniają się do utraty wagi, mimo że właśnie w taki sposób są reklamowane. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć:

L-karnityna

Jest to aminokwas który prawdopodobnie jest najpopularniejszym „spalaczem” tłuszczu na rynku. Niestety co pokazały wszystkie badania nad tym związkiem w żaden sposób nie prowadzi do utraty tkanki tłuszczowej i nie transportuje kwasów tłuszczowych do mitochondriów jak to sugerują producenci. W dużych dawkach może jedynie prowadzić do zwiększenia wydolności tlenowej, jednak w bardzo delikatnym stopniu.

Chrom

Pierwiastek ten reklamowany jest jako skuteczny mimetyk insuliny i doskonała broń w walce z nadwagą przede wszystkim dla diabetyków. Jego działanie jest jednak na tyle symboliczne że nie dostrzeżemy absolutnie żadnych efektów stosowania. Dużo lepszym wyborem o podobnej charakterystyce działania jest np. Berberyna.

Zielona herbata

Niezwykle popularna w świecie fitness, jednak podobnie jak l-karnityna nie ma nic wspólnego z redukcją tłuszczu. Badania potwierdzają jej brak skuteczności u ludzi, jednak nie oznacza to że warto z niej rezygnować. Mimo, że nie przyczynia się do odchudzania to ma bardzo przyjemny smak oraz dostarcza wartościowe antyoksydanty.

Jak widać na rynku istniej multum składników które mogą zostać użyte jako składniki potencjalnych spalaczy tłuszczu. Co ciekawe tych które działają jest niemal tyle samo co tych o braku skuteczności. Warto jest więc dokładanie przyglądać się temu na co wydajemy nasze pieniądze. Jeśli nie mamy ochoty kompletować każdego składnika osobno warto sięgnąć po skuteczne i sprawdzone produkty które zapewniają świetne efekty jak np. Fenix Ground Zero, Evolab Alphaburn czy ANS Slim factor. Oparte są o bardzo wysokiej jakości składniki w realnie działających dawkach.

Skuteczne tabletki na odchudzanie oparte o składniki mające potwierdzone badaniami działanie znajdziemy w sklepie Best Body w dziale spalacze tłuszczu http://www.bestbody.com.pl/spalacze-tluszczu-c-41.html

[Głosów:3    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here