Sprawdzone sposoby na mocne paznokcie

0
1554

Każda kobieta marzy o pięknych paznokciach i zadbanych dłoniach. Jednak bardzo często nasze paznokcie są kruche, łamią się i rozdwajają, a nawet wrastają. Jak radzić sobie z tym problemem i co zrobić, żeby nasze paznokcie były piękne i mocne oraz nie wrastały?

Jeżeli przez dłuższy czas robiłaś manicure hybrydowy lub żelowy to twoje paznokcie mogą być w zdecydowanie gorszej kondycji. Pierwsza i najważniejsza rzecz – trzeba dać paznokciom odpocząć i zrezygnować na jakiś czas z tego rodzaju manicure.

Równie ważna jest sama pielęgnacja. Żeby paznokcie mogły zyskać na sile, trzeba ograniczyć trochę ich piłowanie, tak by płytka paznokcia miała szansę się odbudować. Jednocześnie możemy korzystać z dobrodziejstw, które znajdziemy w drogeriach lub aptekach. Różnego rodzaju lakiery, odżywki do paznokci mogą nam pomóc w ich odbudowie oraz przeciwdziałać wrastaniu paznokci.

Mało kto pamięta również, że stan naszych paznokci zależy w dużej mierze od naszej diety. Jeżeli więc chcesz, by twoje paznokcie znów były piękne, musisz zwracać uwagę na swoje odżywianie. Piękne paznokcie potrzebują witamin! Spróbuj więc jeść więcej owoców i warzyw. Przy okazji skorzystają na tym twoje włosy i oczywiście twoja skóra.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here