Świeżość i zdrowie – ekologiczne artykuły higieniczne dla kobiet

0
1207
Świeżość i zdrowie - ekologiczne artykuły higieniczne dla kobiet

Jesteśmy coraz bardziej świadomymi konsumentami – rosnące zainteresowanie rzeczywistymi właściwościami i składem produktów, które nabywamy, przede wszystkim dotyczy żywności i kosmetyków. Częściej niż jeszcze kilkanaście lat temu zdajemy sobie sprawę z tego, że o naszym zdrowiu decyduje jakość produktów, których używamy regularnie. Tak właśnie jest z artykułami higienicznymi, również tymi przeznaczonymi do higieny intymnej.

Wysoka jakość materiałów i nowoczesna technika

Półki drogerii i innych sklepów zapełnione są różnego rodzaju produktami higienicznymi, takimi jak podpaski, wkładki higieniczne, tampony, chusteczki do higieny intymnej i specjalistyczne płyny. Jeśli przeanalizujemy dokładnie skład najpopularniejszych produktów z masowej oferty, okaże się, że większość bazuje na tych samych komponentach. Dodatkowo, nie zawsze mamy pewność, jakie jest ich pochodzenie. Okazuje się np., że bawełna, która wydaje się materiałem bardziej przyjaznym dla ciała niż siateczki plastikowe, nie zawsze musi taka być. 

Szeroki dostęp do niskich jakościowo podpasek czy tamponów oraz wkładek higienicznych powoduje, że coraz więcej kobiet zmaga się z różnego rodzaju podrażnieniami i infekcjami natury dermatologicznej i ginekologicznej. Okazuje się, że w wielu przypadkach wystarczy dokonać zmiany takich artykułów na ekologiczne, żeby infekcje te całkowicie wyeliminować. Produkty te, w przeciwieństwie do popularnych, są produkowane z komponentów pochodzących z upraw ekologicznych (m.in. z bawełny organicznej) i z użyciem nowoczesnych technik, pozwalających zoptymalizować efektywność takich produktów.

Na rynku pojawiają się także alternatywne produkty, do których przekonuje się coraz więcej kobiet – są to m.in. kubeczki menstruacyjne. Takie produkty znajdziemy m.in. w sklepie internetowej marki gentleday.pl, specjalizującej się w popularyzacji i dystrybucji naturalnych produktów higienicznych najwyższej jakości.

Tampony w ekologicznym wydaniu 

Tampony, jako produkty stworzone z myślą o maksymalnej ochronie podczas menstruacji, mają coraz więcej zwolenniczek, choć do tych artykułów higienicznych nie wszystkie kobiety są w stanie się przekonać. Zarówno dla kobiet ceniących sobie optymalną ochronę, gwarantowaną przez tampony, jak i tych, które do tej pory nie były skłonne rozstać się z podpaskami, marka gentleday.pl przygotowała specjalne tampony ekologiczne, które dzięki różnym rozmiarom, można z łatwością dopasować do indywidualnych potrzeb (intensywności okresu).

Ze względu na specyfikę tamponu (integralny kontakt z ciałem) zaleca się stosowanie tamponów wykonanych z jak najlepszych jakościowo materiałów – takimi tamponami są tampony w wersji eko. Marka Gentle Day oferuje tampony wykonane w 100% z certyfikowanej bawełny organicznej. Te w pełni naturalne produkty higieniczne są produkowane także bez użycia chloru, syntetycznych zapachów i innych substancji chemicznych, które mogą wywołać wysypkę czy alergię. Nie podrażniają skóry, wykazują się wysoką chłonnością i zapewniają poczucie komfortu, który nie jest jednocześnie okupiony problemami ze zdrowiem, jak czasem bywa w przypadku popularnych produktów higienicznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here