Symptomy, objawy i stres

0
1409

Psujące się samopoczucie może mieć przyczyny różnorakie, ale najczęściej wiąże się to z jakimś niedomaganiem organizmu. Samodzielne poszukiwanie przyczyn, analizowanie symptomów, wchodzi oczywiście w rachubę, ale z reguły są skazane na niepowodzenie. Kiedy w poszukiwaniu prawdy usłyszymy o krwi, że to ona może być przyczyną, że istnieje coś takiego, jak słabe krążenie krwi i jego objawy można rozpoznawać, zazwyczaj pukamy się w czoło. Owszem, ktoś coś słyszał o nadciśnieniu albo niedociśnieniu, mało jednak kto potrafi wyciągnąć z tego jakieś wnioski, a na wszelkie takowe pytania odpowiedzieć samodzielnie nie sposób. Co zrobić?
Niewiedza potęguje w nas niepewność, a więc jeżeli nie chcemy za chwilę zastanawiać się nad kolejnym dylematem, w rodzaju: długotrwały stres a ryzyko cukrzycy, lepiej będzie zasięgnąć informacji i wzięcie tutaj pod uwagę lekarza rodzinnego wcale nie jest przesadą, ale krokiem najrozważniejszym. Z drugiej jednak strony nie biegajmy do lekarza, tylko dlatego, że akurat dziś za długo przebywaliśmy na słońcu, gdyż jednodniowe, złe samopoczucie najczęściej nie oznacza żadnej choroby, a jest jedynie wynikiem drobnej niedyspozycji.
Nie wzbudzajmy sami w sobie strachu, jak ma się to w przypadku ludzi, w każdym symptomie widzących chorobę. W poszukiwaniu bowiem w internecie odpowiedzi na swoje pytania możemy trafić na coś takiego, jak choroba Leśniowskiego- Crohna – przyczyny i objawy natychmiast przypisując sobie. Pamiętajmy o zdrowym rozsądku, nawet biegunka może się przydarzyć po przegrzaniu, a nie z miejsca oznaczać chorobę albo zatrucie.

www.ubiesa.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOstatnie tygodnie ciąży
Następny artykułZatoki i grzybice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here