SZACH I MAT NA PAMIĘĆ

0
2082

Wielu z nas ma problemy z koncentracją. Niestety z upływem wieku także z pamięcią. Zewsząd bombardują nas reklamy zachęcające do zażywania różnego rodzaju medykamentów i suplementów. Nie wszystkie są jednak obojętne dla organizmu, niektóre mogą uczulać. Często mimo długiego stosowania nie przynoszą spodziewanych efektów.

A pamięć i koncentrację można ćwiczyć bez rujnujących zdrowie i portfel wynalazków.
Rozważyć należy powrót do gry w szachy, a jeśli nie próbowaliście wcześniej do nauki zasad tej królewskiej gry. Doskonale wpływa na koncentrację i zmusza do logicznego myślenia. Wszak opinia, że to królewska gra nie wzięła się znikąd.

Pierwsze kroki są trudne ale już po kilku tygodniach zajęć każdy zauważy jak zbawienny mają wpływ. Trenować można też w domu, na pewno znajdzie się chętny do tego członek rodziny lub sąsiad.
Już po kilku godzinach nauki każdy będzie wiedział ile pól liczy szachownica, jakie ruchy wykonywać może wieża, a jakie goniec. Dlaczego szachownica jest czarno-biała, co oznacza roszada, a co szach i mat oczywiście. Ile pól można pokonać jednym ruchem i czy zawsze warto poświęcić pionka myśląc o królowej.
Zapraszamy na bezpłatne zajęcia do Domu Kultury „Wiedza”. Dodatkową atrakcją w sezonie wiosenno-letnim są szachy ogrodowe. W przyległym parku można rozgrywać pasjonujące partie figurami wielkości dorosłej osoby. Turniejom tym towarzyszą niesamowite emocje. Od kilku lat funkcjonuje nawet liga osiedlowa. Zwycięzca otrzymuje oczywiście pamiątkowe szachy i okolicznościowy dyplom.

www.odszkodowaniepowypadkowe.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here