Szkła do wszystkich odległości: do dali i bliży

0
7897
Szła do wszystkich odległości: do dali i bliży

Jeżeli znajdujesz się w przedziale wiekowym 40+, być może słyszałeś już o innowacyjnym produkcie, jakim są okulary progresywne. To dla wielu osób tajemniczo brzmiące pojęcie oznacza po prostu okulary do dali i bliży, które stworzone zostały specjalnie z myślą o osobach dojrzałych cierpiących na prezbiopię. Wybór takich właśnie szkieł może w przypadku starczowzroczności może ułatwić codzienne funkcjonowanie i sprawić, że takie czynności jak obsługa komputera czy też czytanie książek staną się na powrót w pełni komfortowe.

Dlaczego szkła progresywne są polecane przy prezbiopii?

Prezbiopia – przez niektórych nazywana również starczowzrocznością – oznacza postępujący wraz z wiekiem proces znacznego pogorszenia widzenia przedmiotów umiejscowionych blisko oka. Niestety, noszenie w tej sytuacji tradycyjnych okularów „do czytania”, nie zdaje egzaminu, ponieważ uniemożliwia ono wyraźne widzenie tzw. dali. Rozwiązanie, jakim jest częste ściąganie okularów, jest dla większości osób wysoce niekomfortowe i uniemożliwia wykonywanie wielu codziennych czynności.

Okulary progresywne – dlaczego są tak komfortowe?

Soczewki progresywne, które stosowane są w nowoczesnych okularach dla prezbiopów, stanowią zdecydowanie najlepszą opcję dla osób dojrzałych zmagających się ze starczowzrocznością. Ich wyjątkowość tkwi w fakcie, iż nadają się one doskonale zarówno do patrzenia na obiekty umiejscowione z bliska, jak i z daleka. Co również ważne, nie zniekształcają one również obrazu obiektów tzw. pośrednich, o których nie należy zapominać, mówiąc o pełnym komforcie widzenia.

Jak skonstruowane są soczewki progresywne?

Szkła progresywne posiadają trzy strefy, zlokalizowane w następujący sposób – górna strefa służy do widzenia dali, środkowa do odległości pośrednich, zaś dolna do bliży. Dzięki temu niejako jedne okulary progresywne mogą z powodzeniem zastąpić aż dwie lub trzy pary klasycznych szkieł, których ciągłe zmienianie byłoby niesamowicie niekomfortowe. Nauka korzystania z okularów progresywnych nie zajmuje ich użytkownikom dużo czasu, co sprawia, że maksymalnie szybko można osiągnąć pełen komfort podczas ich noszenia.

Młody wygląd i płynne przejścia między strefami

Poszczególne strefy szkieł progresywnych nie są od siebie oddzielone wyraźnymi liniami, ale zamiast tego płynnie przechodzą jedna w drugą. Dzięki temu soczewki są całkowicie gładkie, co sprawia, że osoba w okularach prezentuje się młodo i świeżo. Oprócz tego te płynne przejścia pozwalają wygodnie przenosić wzrok z bliskich przedmiotów na te oddalone lub na odwrót.

Sprawdź www.varilux.pl i dowiedz się więcej na temat okularów progresywnych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here