Depilacja przy użyciu lasera jest najnowszym trendem w usuwaniu włosków, które szybko odrastają na przykład po depilacji z wykorzystaniem klasycznych metod. Światło lasera skierowane na podstawę włosa w bardzo skuteczny sposób zapobiega jego odrastaniu. Jak to się dzieje? Laser to nieco groźnie brzmiąca nazwa, szczególne, kiedy ma zostać wykorzystany do przeprowadzaniu zabiegu na ciele człowieka i to bez znieczulenia. Laser do tego zabiegu nie jest wcale urządzeniem groźnym dla zdrowia, a jego zadaniem jest jedynie usunięcie włosków. Urządzenie używa skoncentrowanej wiązki światła, która jest nakierowana na miejsce, w którym powstają włoski, czyli na ich mieszki. Pod wpływem temperatury, która się wytwarza, gdy laser działa na mieszek, następuje jego termiczne zniszczenie.
Kto nie powinien korzystać z zabiegu laserem?
Tak samo, jak w przypadku każdego innego zabiegu, aby się go podjąć, należy spełniać określone i dosyć rygorystyczne normy. Jeżeli nie zostaną spełnione, zabieg może wcale się nie odbyć. Nie można zabiegu przeprowadzić na osobie, która:
-
posiada opaloną skórę, która może źle reagować na światło lasera,
-
jest w ciąży,
-
przyjmuje leki, które dodatkowo uczulają jej ciało na działanie promieniowania laserowego, co w konsekwencji może doprowadzić do niekorzystnych reakcji skóry na światło, a tymi lekami najczęściej są antybiotyki albo leki psychotropowe,
-
aktualnie przechodzi choroby nowotworowe, które to całkowicie eliminują kandydata z zabiegu laserowego, chyba że lekarz zaleci inaczej,
-
przechodzi zapalenia wirusowe, bakteryjne i inne,
-
stosuje środki do samoopalania, używa bronzerów skóry,
-
stosuje doustnie pochodne witaminy A,
-
posiada włosy siwe, rude lub bardzo jasny blond w miejscu, w którym miałby być przeprowadzony zabieg. W wypadku bardzo jasnych włosów zabieg laserowy może wcale nie być skuteczny albo w najlepszym razie jego działanie będzie bardzo ograniczone i krótkotrwałe.
Kto może się poddać zabiegowi i gdzie?
Zabiegowi mogą bez wątpienia poddać się ludzie całkowicie zdrowi, a w szczególności nieposiadający problemów skórnych. Zresztą zawsze przed tego typu zabiegami zaleca się wykonanie niezbędnych testów i badań, aby u niknąć w razie czego możliwości wystąpienia jakichkolwiek komplikacji.
Ponadto należy na wszelki wypadek skonsultować się z lekarzem, aby mieć pewność co do przeprowadzanego zabiegu. Na stronie https://www.moment.pl/depilacja/depilacja-laserowa/rzeszow, znajdziemy listę gabinetów, w których pracują wykwalifikowani lekarze dermatolodzy z uprawnieniami do wykonywania depilacji laserowej. Oni na pierwszej wizycie omówią wszelkie przeciwwskazania i sprawdzą, czy możesz wykonać zabieg.
Warto umówić się na bezpłatna konsultację i sprawdzić, czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie.