Twarz owalna – fryzura i makijaż.

0
1363

Każdy kształt twarzy wymaga odpowiedniej fryzury oraz makijażu. Wyróżniamy cztery podstawowe kształty twarzy: kwadratowy, prostokątny, okrągły oraz owalny. Każda z nich potrzebuje odpowiednio dobranej fryzury oraz poprawnie wykonanego makijażu, tak aby ukryć drobne niedoskonałości a zarazem podkreślić zalety. Poniżej przybliżymy zasady dotyczące jednego typu twarzy. Tematem będzie twarz owalna Fryzury, które najlepiej pasują do tego typu twarzy, to przede wszystkim różnego rodzaju upięcia, koki, warkocze. Jeśli chodzi o długość włosów, to panie o owalnych rysach mają sporo szczęścia, ponieważ pasuje im każda długość, muszą jedynie pamiętać aby przedziałek znajdował się z boku. Dobrze wyglądają zarówno loki jak i włosy proste. Jeśli chcemy nadać włosom prostym dodatkowej gładkości to idealnym wyborem będzie prostownica z keratyną. W przypadku loków, skręt podkreśli dobra odżywka do włosów kręconych.
Makijaż, który pasuje to twarzy owalnej, to przede wszystkim taki, który podkreśli kości policzkowe. Efekt ten można osiągnąć za pomocą bronzera czy tez różu do policzków. Drugim wyjściem są specjalne kosmetyki do konturowania twarzy. Używamy ich zaraz po nałożeniu podkładu, w miejscach, które chcemy podkreślić. Rozcieramy je według załączonej instrukcji, a na sam koniec nakładamy puder sypki.
Twarz owalna charakteryzuje się bardzo delikatnymi rysami, dlatego należy być ostrożnym podczas wykonywania makijażu, nie można przesadzić z ilością kosmetyków. Podstawą powinno być podkreślenie policzków.

www.golymin.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here