Ulgi podatkowe

0
1275
Ulgi podatkowe

Jak co roku kwiecień to miesiąc rozliczeń podatkowych. To nie ominie nikogo. Mówi się nawet, że w życiu pewne są tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki. Roczne rozliczenie się z dochodu jest obowiązkowe dla każdego. Czas jak co roku mija ostatniego dnia kwietnia. Jednym rozliczenie z podatku przychodzi łatwiej, innym nieco trudniej.

Formularz, na którym każda osoba fizyczna musi rozliczyć się z Urzędem Skarbowym to oczywiście PIT-37. W najlepszej sytuacji są osoby, które dochód czerpią tylko z jednego źródła i rozliczają się samodzielnie. W takim przypadku kiedy otrzymają one od swojego pracodawcy PIT-11 wystarczy, że zawarte w nim dane przepiszą do formularza PIT-37. I to wszystko. Tak wypełniony pit wystarczy podpisać i przesłać do Urzędu Skarbowego. W podobnej sytuacji są małżonkowie, którzy rozliczają się wspólnie.

Nieco trudniej mają osoby, które dochód czerpią z kilku źródeł. Wówczas otrzymają kilka PITów-11 i wszystkie przychody, dochody oraz koszty będą musiały zliczyć w jedną całość. Zawsze należy robić to bardzo dokładnie, aby się nie pomylić. W przeciwnym razie Urząd Skarbowy wezwie nas do złożenia korekty. Jeszcze trudniej mają osoby odliczające różnego rodzaju ulgi. Przede wszystkim należy wiedzieć co można odliczyć od podatku. Wyróżnić można kilka rodzajów ulg. Na przykład ulgi o charakterze rodzinnym. W jej ramach można od podatku odliczyć koszty związane na przykład z rehabilitacją. Od podatku odliczyć można także na przykład darowizny na cele charytatywne. Przed rozliczeniem podatku zawsze należy dokładnie sprawdzić co można a co nie od niego odliczyć.

www.kobiecosc.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułConverse One Star
Następny artykułCo było grane w radiu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here