W trosce o nasze czworonogi

0
1173
W trosce o nasze czworonogi

Decydując się na posiadanie kota, bierzemy na siebie ogromną odpowiedzialność. Musimy więc odpowiednio przygotować się do nowego zadania i podejść do niego rzetelnie. Oprócz informacji dotyczących tego, czym karmić swojego kota, kiedy udać się do weterynarza oraz w jakie zabawki można się zaopatrzyć, by nasz czworonóg mógł umilić sobie czas podczas naszej nieobecności, warto również zainteresować się higieną naszego nowego członka domu. Pojawia się wtedy pytanie czy można kąpać kota. Jak wiadomo, koty same urządzają sobie zabiegi higieniczne, stosując przy tym swój język. Niestety, są takie sytuacje, w których nasz kociak nie może sobie poradzić. Sierść naszego kota może ulec zabrudzeniu przy kontakcie z jakąś oleistą czy lepką substancją, z którą nasze zwierzę nie jest w stanie poradzić sobie samo. Wtedy nie należy pytać o to, czy można kąpać kota, ale jak to robić.
Nasza pomoc przy kąpieli kotów nie jest wymagana tak często, jak przy kąpieli choćby psów, więc tego typu zabiegi higieniczne należy urządzać dość rzadko.
Dorosłe i nieprzyzwyczajone koty nie przepadają za kąpielą, dlatego warto przyzwyczajać swoje zwierzęta do tego typu zabiegów już od małego – wtedy będziemy mieć pewność, że – gdy zajdzie taka potrzeba – nie będzie wielkich problemów, aby zaciągnąć czworonoga do łazienki.
Bycie właścicielem kota to nie lada wyzwanie i należy przygotować się na różne sytuacje – również takie, w których nasz pupil nie będzie zadowolony. Trzeba jednak pamiętać, by obchodzić się z naszymi zwierzętami w sposób delikatny, spokojny oraz zgodny z zaleceniami weterynarzy, którzy pełnią nad nimi opiekę medyczną.
Powróćmy raz jeszcze do naszego głównego pytania – czy można kąpać kota? Tak, lecz nie należy robić tego zbyt często i w sytuacjach, które nie wymagają tego typu działań. Musimy pamiętać, że na co dzień koty doskonale radzą sobie z dbaniem o swoją higienę i przeprowadzają taki zabieg nawet kilka razy dziennie. Niejednokrotnie można ujrzeć swojego puchatego czworonoga, leżącego na poduszce i myjącego swoje futerko. Pomagajmy im zachować higienę tylko wtedy, gdy jest to konieczne – a nie wtedy, gdy nam się podoba.

www.pouczyc.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here