Wady i zalety diety pudełkowej

0
1611

Dieta pudełkowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Korzystają z niej zarówno zapracowani, jak i ci, którzy nie radzą sobie z przygotowywaniem dobrze zbilansowanych posiłków. Catering dietetyczny jest stosowany również jako sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i uregulowanie wagi. Czym jest dieta pudełkowa i kiedy warto ją stosować? Jakie są plusy i minusy tego rozwiązania?

Na czy polega dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to inaczej mówiąc catering dietetyczny. Klientowi, który korzysta z tej usługi, dostarczane są gotowe do spożycia posiłki: śniadania, obiady, kolacje, często również przekąski. Celem diety pudełkowej jest nie tylko oszczędzenie czasu na przygotowanie posiłku, ale również prawidłowe zbilansowanie diety. To rozwiązanie jest doskonałą alternatywą dla fast foodów – zabiegani, którzy nie mają czasu gotować, otrzymują gotowy posiłek, z tym że zdrowy, zawierający wszystkie niezbędne minerały i witaminy. Firmy cateringowe zajmujące się dietą z dostawą oferują zwykle różne opcje dietetyczne: klasyczne, wegetariańskie, paleo, dla sportowców.

Dieta z dostawą – zalety

Wybór cateringu dietetycznego wiąże się z wieloma zaletami. To przede wszystkim wygoda. Posiłków nie trzeba przygotowywać samodzielnie, a czas oszczędzony na robieniu zakupów czy gotowaniu można przeznaczyć np. na hobby. Przy szybkim tempie życia, które nie pozwala na codzienne robienie świeżych posiłków, dieta z dostawą pozwala uniknąć niezdrowych fast foodów czy zapychania się bułkami i słodyczami. Jej zaletą jest prawidłowe zbilansowanie. W przygotowaniu menu biorą udział dietetycy, którzy dbają nie tylko o odpowiednią kaloryczność, ale również skład potraw. Te są świeże, zdrowe, dostarczają kompletu witamin i minerałów. Decydując się na dietę pudełkową, łatwiej również zrzucić na wadze – wystarczy trzymać się wyznaczonych przez dietetyka wskazówek i nie podjadać między kolejnymi porcjami „z pudełka”, a efekty w postaci lepszego samopoczucia i ładnej sylwetki będą szybko widoczne.

Minusy cateringu dietetycznego

Dieta z dostawą jak każde rozwiązanie ma też swoje wady. Zaporowa jest często cena (minimum kilkaset złotych miesięcznie). Za minus można uznać również małe zróżnicowanie posiłków. Tym problemom można jednak zaradzić, wybierając odpowiednią firmę cateringową. Przeglądając oferty, warto zorientować się, jakie opcje dietetyczne oferuje firma i jak duże jest zróżnicowanie dań w ciągu tygodnia czy miesiąca. Również ceny diet cateringowych stale się obniżają – w porównaniu z jedzeniem w biurowej stołówce albo zapychaczami z supermarketu pudełkowa dieta wychodzi często taniej, a przede wszystkim jest lepsza dla zdrowia, co na dłuższą metę przyniesie również oszczędności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here