Węgielki do fajki wodnej – jakie wybrać?

0
456
węgielki do fajki wodnej

Poza grzałkami elektrycznymi są podstawowym paliwem do fajki wodnej. Ich jakość jest równie ważna co jakość tytoniu i choć rozpalanie nie jest trudne, wymaga pewnej wiedzy. Dowiedz się, jakie węgielki do fajki wodnej są najbardziej polecane.

Miłośnicy takiej formy palenia często podkreślają, że węgielki do fajki wodnej przesądzają o jakości seansu. Niewłaściwie rozpalone mogą spowodować gryzący dym, przekreślający całą radość rytualnego palenia. Wybieraj takie rodzaje, które sprawią, że palenie fajki wodnej będzie przyjemne i komfortowe.

Węgielki do fajki wodnej – rodzaje

Paliwo różni się od siebie przede wszystkim składem. Wśród popularnych wariantów znajdziesz węgielki samorozpalające oraz naturalne węgielki kokosowe. Na rynku można spotkać także wersje bambusowe. Każdy z nich różni się zawartością substancji smolistych i czasem palenia. Inna jest także specyfika rozpalania czy temperatury, jakie mogą osiągnąć poszczególne rodzaje.

Samorozpalające węgielki do fajki wodnej

To wciąż jedne z najpopularniejszych produktów dostępnych na rynku, choć coraz częściej miłośnicy palenia shesy sięgają po naturalne surowce rozpalające. Ich zaletą jest szybkość i łatwość rozpalania – możesz to zrobić nawet za pomocą zwykłej zapałki. Niestety wykazują najwyższą zawartość szkodliwych substancji, które przedostają się do dymu podczas palenia fajki wodnej. W konsekwencji znacząco obniżają walory smakowe.

Naturalne bambusowe i kokosowe węgielki do fajki wodnej

Warianty bambusowe i kokosowe prezentują zupełnie inną jakość. Choć o wiele trudniej i dłużej się rozpalają, gwarantują dłuższy czas palenia oraz o wiele mniejszą ilość szkodliwych substancji przedostających się do dymu. Są produktem tworzonym z naturalnego surowca i nie obniżają walorów smakowych podczas palenia fajki wodnej.

Sztuka rozpalania węgielków do fajki wodnej

Jak rozpalić węgielki? Kieruj się kilkoma zasadami. Po pierwsze przed położeniem węgielka na cybuch pozbądź się popiołu. Równomiernie i dokładnie rozpal paliwo na całej powierzchni, w taki sposób, by wszystkie ścianki węgielka były pokryte żarem. Dzięki temu oczyścisz produkt, spalając najpierw szkodliwe substancje. Jeśli pojawi się gryzący dym, świadczy to o zbyt wysokiej temperaturze w cybuchu i o przypalaniu się tytoniu. Wówczas zdejmij węgielek lub zmniejsz jego ilość. Możesz także przestudzić cybuch. Do rozpalenia nie stosuj więcej niż 2-3 kostki – szybciej osiągniesz pożądaną temperaturę.

Naturalne węgielki do fajki wodnej są lepszej jakości, zwłaszcza kokosowe. To one cieszą się dużym zainteresowaniem, choć tradycyjne warianty samozapalające częściej są wybierane przez długoletnich miłośników palenia fajki wodnej. Wybór należy do Ciebie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here