Wizyta z dzieckiem u stomatologa

0
1480

Pierwsza wizyta z dzieckiem u stomatologa niejednokrotnie spędza sen z powiek rodzicom. Obawiają się oni, jak dziecko zareaguje, czy będzie współpracowało z lekarzem i czy pokaże mu swoje ząbki. Jeżeli jednak rodzice odpowiednio przygotują dziecko do spotkania z lekarzem, na pewno wszystko przebiegnie bardzo pomyślnie.

Pierwsza wizyta z dzieckiem u stomatologa

Rodzice najbardziej obawiają się histerii dziecka, które przestraszone tym, że ktoś będzie mu zaglądał do buzi i używał nieznajomych dla niego narzędzi, wybuchnie silnym płaczem. Rzeczywiście, jeżeli wcześniej nie przygotuje się dziecka do wizyty, idąc na nią z zaskoczenia, dziecko może zareagować różnie. To zupełnie naturalne, że w nowej sytuacji może czuć się zaniepokojone. Dodatkowo, jeżeli wizyta podyktowana jest tym, że dziecko ma bolącego zęba, może być jeszcze trudniej. Dlatego właśnie pierwsza wizyta nie powinna absolutnie łączyć się z tym, że dziecko doświadcza jakiegokolwiek bólu.

Stomatolog dziecięcy

W każdym dużym mieście z łatwością można znaleźć dentystę dla dzieci. To lekarz, który specjalizuje się w przyjmowaniu dzieci, ma dar nawiązywania z najmłodszymi pacjentami dobrego kontaktu, potrafi przełamywać bariery i budować bezpieczną atmosferę. Ważne aby wybrać się do takiego stomatologa na pierwszą wizytę kontrolną, na której lekarz zrobi tylko przegląd ząbków dziecka. Stomatolog w Lublinie czy jakimkolwiek innym przykładowym mieście, który ma pod swoją opieką małych pacjentów, powinien zatem znaleźć się na celowniku rodziców, którzy planują zabrać swojego malucha na badanie, podczas którego dziecko nie będzie odczuwało bólu i dyskomfortu.

Nagroda dla dzielnego pacjenta

Aby wyprawa do stomatologa w dziecięcej pamięci jawiła się jako jego ogromny sukces i ciekawa przygoda, po wizycie powinna wydarzyć się jeszcze jakaś miła sytuacja. Fantastycznie, jeżeli lekarz w jakikolwiek sposób nagradza dzielnych małych pacjentów, na przykład poprzez podarowanie im specjalnej plakietki. To dla maluszka ogromnie cenna nagroda, która w przyszłości będzie się miło kojarzyć. Jeżeli pierwsza wizyta przebiegnie w taki sposób, kolejna z pewnością będzie już dużo łatwiejsza.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here