Właściwości prozdrowotne ekstraktu z czystka

0
1290
www.czystek.info.pl

Czystek bez wątpienia jest jednym z bardziej znanych surowców zielarskich. W zielu czystka można bowiem znaleźć bardzo duże ilości polifenoli, które mają charakter silnych przeciwutleniaczy. Polifenole „wymiatają” z ludzkiego organizmu wolne rodniki, które są odpowiedzialne między innymi za jego starzenie się, a nawet za powstawanie niektórych rodzajów nowotworów. Związki te mogą również zapobiegać powstawaniu stanów zapalnych, dzięki temu, że wzmacniają układ odpornościowy. Ekstrakt z czystka może pomóc w zwalczeniu infekcji bakteryjnych oraz grzybowych. Polifenole w nim obecne hamują produkcję histaminy, a co za tym idzie, łagodzą objawy alergii. Pomagają również w walce z chorobą miażdżycową, gdyż obniżają poziom cholesterolu we krwi.
Wiele osób pije herbatę z czystka, gdyż panuje niepotwierdzona doświadczalnie opinia, że zioło to ma działanie odchudzające. Zapewne pogląd ten wziął się stąd, że ekstrakt z czystka przyspiesza lekko przemianę materii. Utrata wagi, z którą mamy do czynienia dzięki zażywaniu suplementów zawierających czystek, spowodowana jest głównie utratą zbędnej ilości wody z organizmu. Nie są jednak one w stanie spowodować zrzucenia dużej ilości zbędnych kilogramów.
Czystek wydaje się być dość skuteczny w walce z boreliozą i kleszczami, które ją przenoszą. Niemieckie badania dowiodły, że niektóre związki wchodzące w skład olejku eterycznego z czystka, są w stanie spowolnić lub nawet zahamować rozwój bakterii wywołujących boreliozę.
Warto również zwrócić uwagę, że ekstrakt z czystka ma pewne właściwości przeciwbólowe. Z surowca tego produkowane są również bardzo skuteczne tabletki, pomagające osobom cierpiącym z powodu bólu gardła oraz kaszlu. Kapsułki na bazie czystka są polecane również w walce z biegunką, półpaścem i chorobami dermatologicznymi.
Należy również zaznaczyć, że ten surowiec zielarski pomaga zregenerować organizm. Osoby, które go zażywają mają więcej energii, lepiej radzą sobie ze stresem, a ich odpoczynek jest dużo bardziej efektywny.

www.czystek.info.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here