Wybielanie zębów – jak działa i czy jest bezpieczne?

0
1494

Piękny uśmiech to teraz prawdziwy standard – mało jest osób, które nie mogą się pochwalić prostymi, białymi zębami, dlatego każdy dba o nie jak może. Nie da się ukryć, że ładne zęby same w sobie prezentują się bardzo atrakcyjnie i dodają tej atrakcyjności konkretnej osobie. Zresztą, uśmiechnięte osoby wydają się wszystkim sympatyczniejsze i w związku z tym są chętniej zagadywane, mają więcej przyjaciół i wielbicieli. Żeby więc nie wstydzić się swojego uśmiechu, a przeciwnie – móc się nim szczycić oraz rozsyłać go na lewo i prawo – warto poddać się procesowi wybielania zębów. Można to zrobić samodzielnie w domu, posługując się środkami wybielającymi, jednak jeśli chcemy szczycić się prawdziwą bielą, a przy tym nie zniszczyć szkliwa, najlepiej jest zgłosić się do specjalisty – czyli wybielić zęby u stomatologa! Co należy wiedzieć o takim zabiegu? Opisujemy wszystko w artykule!

Wybielanie zębów – jak to działa?

Na rynku jest wiele preparatów reklamujących się jako wybielające – nawet mnóstwo past, które mają mieć takie działanie. Oczywiście, nie są to szczególnie silne środki i raczej zapobiegają osadzaniu się kamienia nazębnego czy tworzeniu przebarwień, jednak na pewno polepszają uzyskiwany efekt. Prawdziwe wybielanie zębów polega jednak na zastosowaniu odpowiednich technik wybielających – jak aktywacja światłem. Pozwala to na uzyskanie natychmiastowego efektu, choć oczywiście wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań oraz potrzeb. Możliwe jest też zastosowanie specjalnej nakładki, zamówionej u stomatologa, do której wyciska się odpowiedni żel i nakłada ją na noc – nosząc kilkanaście godzin dziennie przez około 2 tygodnie. To proces wolniejszy, jednak również przynoszący świetne efekty. Wszystko przeprowadzane jest zaś pod kontrolą dentysty, dzięki czemu jest bezpieczniejsze dla zębów.

Wybielanie zębów – cena

Konkretna cena wybielania zębów uzależniona jest od sposobu, na jaki ktoś się zdecyduje. Zakup samej pasty to kilka czy kilkanaście złotych. Można też kupić dosyć tanie preparaty w postaci pasków czy środka z pędzelkiem do nakładania. Tego rodzaju specyfiki raczej usuną jednak tylko przebarwienia. Wybielanie w gabinecie dentystycznym jest zaś o wiele droższe, ale przynosi lepsze efekty. Wiadomo że po jakimś czasie przebarwienia znów zaczną się gromadzić, ale przy przestrzeganiu zasad higieny zadowalający efekt powinien się utrzymać nawet kilka lat. Cena uzależniona jest także od konkretnego gabinetu dentystycznego i miasta – może to być koszt nawet około 2000 złotych. Wybielanie przy użyciu nakładek jest jednak tańsze – około 600-800 złotych.

Szukasz miejsca w którym profesjonalnie i beż przepłacania poprawisz wygląd swoich zębów? Sprawdź co oferuje krakowskie centrum CDC Stomatologia – http://cdcstomatologia.pl/wybielanie-zeebow.html

Wybielanie zębów – opinie

Wybielanie zębów jest zabiegiem bardzo popularnym. Mimo wszystko wiele osób obawia się o zdrowie swoich zębów – zastanawia czy taki zabieg zbytnio ich nie zniszczy. Z pewnością wizyty w profesjonalnym gabinecie dentystycznym są bezpieczniejsze niż zastosowanie jakiegoś środka niewiadomego pochodzenia samodzielnie.

Wybielanie zębów – Kraków

Jeśli ktoś mieszka w Krakowie i szuka gabinetu dentystycznego, który zajmuje się również wybielaniem zębów, nie będzie miał trudu z jego znalezieniem! Warto tylko wziąć pod uwagę, że ceny mogą być nieco wyższe niż w niektórych innych miastach, ale nie aż tak duże jak można by się spodziewać z uwagi na sporą konkurencję. Stosowane sprzęty i metody są zaś bezpieczniejsze, nowoczesne – dlatego warto!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here