Wybierasz się na pedicure w Krakowie? Zobacz, co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu

0
1624
Wybierasz się na pedicure w Krakowie? Zobacz, co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu

Pedicure to kosmetyczny zabieg, koncentrujący się na skórze i paznokciach stóp. Pozytywnie wypływa zarówno na ich wygląd, jak i koloryt czy kondycję. Najczęściej wykonywane są trzy typy zabiegów – kosmetyczny, leczniczy oraz biologiczny. Różnią się one między sobą pod kątem wykorzystywanych środków oraz oczekiwanych efektów. Który zabieg wybrać?

Pedicure kosmetyczny

Pedicure kosmetyczny rozpoczyna się od kąpieli stóp, której zadaniem jest rozmiękczenie naskórka. Taka kąpiel świetnie relaksuje, ponieważ dodawane są do niej olejki zapachowe. Zabieg kosmetyczny polega przede wszystkim na usunięciu zniszczonej warstwy lakiery oraz skróceniu paznokci. Ponadto usuwany jest zrogowaciały naskórek – może być do tego wykorzystana specjalna frezarka lub omega. Do tego wykonywany jest oczyszczający i wygładzający peeling, a niekiedy także masaż stóp. Zabieg kończy nałożenie świeżej warstwy lakieru lub wzmacniającej odżywki.

Pedicure leczniczy

Zakres stosowania pedicure leczniczego jest znacznie szerszy niż kosmetycznego. Najczęściej taki zabieg wykonuje podolog, czyli osoba zajmująca się diagnostyką oraz leczeniem chorób stóp. Najlepiej zarezerwować tego typu pedicure w Krakowie, gdzie znajduje się wiele specjalistycznych salonów kosmetologicznych. Zabieg obejmuje nie tylko oczyszczanie paznokci i usunięcie zrogowaciałego naskórka ze stóp, ale również eliminowanie zmian skórnych, powodujących ból i dyskomfort. Tym sposobem można skutecznie wyleczyć wrastające paznokcie, modzele, odciski czy nagniotki. Poza tym pedicure leczniczy niweluje problem pękających pięt, które powodują duży dyskomfort.

Pedicure biologiczny

Pedicure biologiczny jest najmniej inwazyjny, ponieważ do zabiegu nie są wykorzystywane metalowe akcesoria, takie jak cążki, frezarki czy nożyczki. Rozpoczyna się kąpielą, która zmiękcza naskórek. Za pomocą drewnianego patyczka kosmetolog odsuwa skórki z paznokcia, a oczekiwany kształt oraz długość paznokci uzyskuje się za pomocą specjalnego, bardzo delikatnego pilnika, wykonanego z papieru. Zakończeniem zabiegu jest masaż stóp lub kąpiel parafinowa, która sprawia, że skóra stóp staje się elastyczna, a paznokcie błyszczące i mocne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here