Wybór odpowiedniego roweru – jak to zrobić?

0
865
Wybór odpowiedniego roweru zależy od tego, gdzie chcemy nim jeździć
fot. Pixabay.com

Jazda na rowerze to świetny sposób na utrzymanie dobrej kondycji i dobrego zdrowia. Zdecydowanie lepiej zamienić samochód na rower. Jeśli mamy niedaleko do pracy, warto aby stał się dla nas najważniejszym środkiem lokomocji, jakim do niej docieramy. Na co więc zwrócić uwagę, kupując rower?

Przeczytaj też: http://www.and1.pl/jaki-rower-wybrac/

Czym się kierować w wyborze roweru?

Wszystko zależy od tego, gdzie planujemy się poruszać na rowerze. Jeśli jesteśmy mieszkańcami miast i miasteczek, a rower jest nam potrzebny głównie po to, aby korzystać z niego na co dzień, wyboru będziemy dokonywać wśród rowerów miejskich. Natomiast jeśli ciągnie nas na bardziej intensywne eskapady i nie boimy się wyzwań oraz aktywności fizycznej, warto pomyśleć o dalszych trasach w lasach, parkach, na terenach pagórkowatych, a nawet w górach.

O wyborze nie powinna decydować cena. Jeśli planujemy dłuższe trasy i intensywne wycieczki, warto zainwestować w lepszy model. Natomiast jeśli rower jest nam potrzebny do tego, aby okazjonalnie pojeździć na nim nad pobliską rzeką lub po miejskich ścieżkach rowerowych, nie musimy wydawać na niego majątku.

Rodzaje rowerów

W zależności od tego, jaki tryb jazdy preferujemy możemy dziś wybierać wśród rowerów miejskich, górskich, szosowych.

Zaletą miejskiego roweru jest to, że choć nie rozwiniemy na nim dużej prędkości, jazda na nim będzie bardzo komfortowa i wygodna. Pozycja, którą na nim przyjmujemy jest wyprostowana i nie obciąża zbytnio naszego kręgosłupa. Rower górski z kolei to najlepszy wybór dla tych, którzy gustują w trudnych warunkach podczas jazdy oraz nie boją się wyzwań, jeśli chodzi o intensywność włożonego w jazdę wysiłku. Rowery górskie mają szerokie opony, które lepiej radzą sobie, gdy jeździmy po grząskim terenie. Ponadto pozwalają na dynamiczną i szybką jazdę. Rower górski sprawdzi się zarówno w terenach leśnych czy górzystych, jak i w mieście.

Rower szosowy to rower stworzony do dynamicznej i szybkiej jazdy. Wąskie opony i opływowy kształt sylwetki, jaką musimy na nim przyjąć, zmniejszają opór powietrza i sprawiają, że można na nim rozwinąć naprawdę dużą prędkość. Nie damy jednak rady jeździć takim rowerem po grząskim i nierównym terenie.

Zobacz też: http://www.zdrowieinatura.pl/jak-sie-odzywiac-gdy-bierzemy-udzial-w-zawodach/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here