Wycieczka na Islandię? Jak najbardziej!

0
1747

Wakacyjne propozycje nie muszą ograniczać się do miejsc ogólnie znanych i chętnie wybieranych. Czasami warto zerwać z rutyną i zdecydować się na coś innego, co może dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Taka na pewno będzie wycieczka na Islandię.

Dlaczego warto pojechać na Islandię?

Ta duża wyspa na dalekiej północy przyciąga turystów magią przyrody. Chociaż fauna i flora nie należą do bogatych, to jednak zachwycają odmiennością. W końcu niewiele jest miejsc, w których można podziwiać pływające wieloryby czy liczne stada fok, a jeszcze ciekawsze są wytwory natury, jak szczyty pokryte lodem, wodospady, gorące źródła i kratery wulkaniczne. Osoby, które uwielbiają przyrodę pokochają też islandzkie klimaty. Co ciekawe, można tu spotkać naprawdę wielu Polaków, w końcu to nasi rodacy stanowią największą mniejszość narodową Islandii i dlatego nie warto się dziwić, iż menu w niektórych restauracjach jest dostępne także w naszym języku.

To również raj dla szukających samotności na chwilę zadumy i zatrzymania się w codziennej gonitwie życia. Bezkresna pustka wyspy pozwala się wyciszyć oraz naładować swoje akumulatory pozytywną energią czerpaną wprost z natury.

Oryginalna wycieczka – Islandia w 4 odsłonach

Gdyby tak się zastanowić nad tym, co zdecydowanie trzeba zobaczyć na wyspie, to z pewnością nie można pominąć gejzerów, które spektakularnie wystrzeliwują co kilka minut fontannę wrzącej wody oraz pary. Daje to doprawdy niesamowity efekt. Równie charakterystyczne dla islandzkiej przyrody są niezliczone wodospady, z wyjątkowo malowniczym Złotym Wodospadem na czele, który jest położony zaledwie 6 km od pola gejzerów. To właśnie na tej wyspie znajdują się największe wodospady europejskie. Islandia słynie również aż ze 150 wulkanów i są miejsca, gdzie można zobaczyć wydobywającą się świeżą lawę albo natknąć się na niesamowite wulkany błotne. Dużą popularnością cieszą się rajdy po zboczach wulkanicznych albo wyprawy trekkingowe prowadzące do krateru. Jeżeli zaś komuś znudzi się podziwianie piękna przyrody, to zawsze może skorzystać z bogatej oferty klubów i restauracji w Rejkiawiku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here