Wylewy w oku

0
1671

Wylew w oku – jak poradzić sobie z pękającym naczynkiem w oku? To kwestia, która z całą pewnością znajdzie się w kręgu zainteresowania wielu osób. Dlaczego? To jasne, ponieważ tego typu rzeczy ludziom zdarzają się praktycznie na co dzień. Zapewne każdy z nas już taki wylew przeżył. Nie jest to przyjemna sprawa, bo z takim czerwonym okiem człowiek nie wygląda dobrze, ale niestety czasami i nas to spotyka. Pocieszające jest tylko to, że w większości przypadków to
zupełnie niegroźna dolegliwość. Nie ma jednak co polegać na swojej intuicji, tylko trzeba z takimi rzeczami zgłaszać się do okulisty, który określi przyczyny. Wylew w oku spowodowany jest wydostaniem się krwi z pękniętego naczynka. Najczęściej to efekt chwilowego wzrostu ciśnienia żylnego, który z kolei może być spowodowany między innymi: kichaniem, kaszlem lub wysiłkiem fizycznym. Ale wylew w oku może też być spowodowany przyczynami miejscowymi, takimi jak: choroba nowotworowa przydatków oka, zapalenie spojówek, uraz oka lub jego zatarcie, obce ciało w oku, uraz oczodołu oraz inne. Tak więc, nie można lekceważyć tego typu objawów, bo bez oglądu oka z wylewem przez lekarza nie obejdzie się. Tylko badanie okulistyczne pozwoli na zdiagnozowanie problemu i rozpoczęcie ewentualnego leczenia lub też na podjęcie doraźnej interwencji. Nie trzeba nikomu jakoś specjalnie tłumaczyć, że żadnego urazu oka nie powinno się lekceważyć, bo może to mieć fatalne skutki.
Całe szczęście, że w przeważającej większości przypadków taki wylew nie wymaga dodatkowego leczenia i znika samoistnie po upływie około dwóch tygodni.
Wylew w oku – jak poradzić sobie z pękającym naczynkiem w oku? Jest kilka sposobów na to, więc warto je w tym miejscu przybliżyć. Przede wszystkim trzeba jakiś czas przyjmować leki, które poprawiają stan
naczyń krwionośnych i tym samym zmniejszają ryzyko wystąpienia kolejnego pęknięcia naczynka w oku lub ograniczają rozmiary wylewu. Najlepsze w takich przypadkach są preparaty z witaminą C, rutyną oraz rozpuszczalne wapno. W aptekach są też dostępne krople, które przyspieszają proces wchłaniania się krwi.

www.metalzine.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here