Wypadnięcie dysku i przepuklina kręgosłupa – główne przyczyny

0
1617

Wypadnięcie dysku jest potoczną nazwą dla schorzenia określonego mianem przepukliny kręgosłupa. Jest to poważny problem, który dotyczy ogromnej części społeczeństwa. Coraz częściej zmagają się z nim nawet bardzo młode osoby, co wynika ze zmieniającego się stylu życia. Warto więc odkryć, co tak naprawdę doprowadza do tej dolegliwości, aby na przyszłość móc jej uniknąć.

Wypadnięcie dysku i przepuklina kręgosłupa – jakie są przyczyny?
Mówiąc o wypadnięciu dysku, ma się na myśli wysunięcie się krążka międzykręgowego. Zaczyna on wtedy uciskać na nerw, co objawia się sporym bólem i licznymi trudnościami. Osoby, u których doszło do pojawienia się tego schorzenia, całe życie staje się bardzo problematyczne. Najlepiej więc zapobiegać takim dolegliwościom, aniżeli później musieć się z nimi męczyć.

Przeważnie do wypadnięcia dysku dochodzi u tych osób, które muszą regularnie dźwigać ciężkie rzeczy. Narażeni są na to pracownicy magazynowi. Teoretycznie istnieją pewne przepisy, które jasno określają, jak duże paczki mogą nosić mężczyźni i kobiety, ale mało która firma się ich trzyma. Warto zwracać na to uwagę i nie dać sobą manipulować. Firmy wykorzystujące swoich pracowników należy zgłaszać do organów władzy. Nikt nie powinien bowiem ryzykować własnym zdrowiem tylko po to, aby utrzymać swoją posadę i zarobić na swoje życie.

Nadmierna aktywność fizyczna jest więc główną przyczyną przepukliny kręgosłupa. Do tej choroby może jednak doprowadzić zupełnie odwrotne zachowanie, czyli kompletny brak ruchu. Kręgosłup potrzebuje czasem odrobinę się poruszać, bo w przeciwnym wypadku przestaje normalnie funkcjonować. Pozycja siedząca wbrew pozorom nie jest dla niego zbyt dobra, dlatego nie należy przebywać w niej dłużej niż kilka godzin dziennie. Czasem jest to niemożliwe, zwłaszcza u osób wykonujących prace biurowe. To one powinny pilnować tego, by po godzinie pracy wstać od biurka i zrobić przynajmniej kilka przysiadów. W wolnym czasie należy natomiast jak najczęściej ćwiczyć. Ruch to doskonały lek na każdą dolegliwość.

http://bio-amore.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak wytrwać na diecie?
Następny artykułZbawienna dieta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here