Wysokie standardy leczenia stomatologicznego – tomografia komputerowa

0
2168

Współczesna stomatologia bynajmniej nie przypomina tej sprzed dwudziestu lat. To jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin medycyny, która pozwala pacjentom na lepszą i szybką diagnostykę i efektywne leczenie. Jednym z badań, które zdecydowanie podniosły standardy w stomatologii jest tomografia komputerowa pozwalająca na uzyskanie trójwymiarowego i precyzyjnego obrazu.

Perfekcyjna diagnostyka — trafne leczenie

W wielu zaawansowanych technologicznie klinikach stomatologicznych tomografia komputerowa jest jednym z kluczowych badań diagnostycznym. To właśnie za jego sprawą możliwe jest właściwe poprowadzenie leczenia implantologicznego, czy ustalenie źródła problemu. Śmiało można stwierdzić, że badanie to jest narzędziem, które w istotny sposób poszerza możliwości w obrębie diagnostyki radiologicznej. Co ważne, renomowane gabinety stosujące się do światowych standardów leczenia — takich jak centrum stomatologiczne DENTestetica z Krakowa — stosuje to badanie u znakomitej większości pacjentów z grupy tzw. podwyższonego ryzyka, u których leczenie obejmuje szczękę, żuchwę czy zęby, a zwyczajowa diagnostyka przy użyciu RTG (http://www.dentestetica.pl/gabinet/zdjecia-rtg-zebow-krakow/) nie daje wyraźnych odpowiedzi umożliwiających postawienie jednoznacznej diagnozy. Dodajmy, że stomatologiczna tomografia komputerowa jest zawsze podyktowana najwyższym stopniem bezpieczeństwa pacjenta i dbałością o jego dobro.

Wszelkiego rodzaju zmiany zachodzące w wymienionych obszarach wymagają szybkiej i dokładnej diagnostyki. Jedynym badaniem, dzięki któremu taka weryfikacja jest możliwa, jest tomografia. Wysoko wykwalifikowany stomatolog to specjalista łączony w konsultacjach z innymi dziedzinami tj. kardiologia, kardiochirurgia czy ginekologia. Opisywane badanie pozwala na uzyskanie całkowitego obrazu, a co się tym wiąże ułatwienie leczenia, skrócenie jego czasu i postawienie na efektywność podejmowanych działań. W wielu przypadkach to także błyskawiczna reakcja na odczuwany z powodu dolegliwości dyskomfort pacjenta oraz wyeliminowanie przyczyny bólu.

Tomografia komputerowa jest najczęściej łączona z leczeniem implantologicznym, leczeniem kanałowym, chirurgią szczękową i stomatologiczną, ortodoncją, periodoncją oraz specjalistyczną protetyką. Renomowane kliniki, takie jak wymieniona już jedna z najlepszych placówek w kraju Dentistetica kładą szczególny nacisk na wykorzystanie tomografii komputerowej w szerokim zakresie leczenia.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here