Z kogo brać przykład?

0
1653

Bierz przykład z tych, którzy odnieśli sukces tam, gdzie ty chcesz go odnieść, a nie z tych, którzy go nie odnieśli, ponieważ bardziej wolą narzekać niż coś zrobić. Właściwe wzorce – jakże ważne w samorozwoju i dobrze jest mieć takie, które inspirują i motywują do działania. Jeśli się ich nie ma, to warto ich poszukać.

Zasadniczym problemem i błędem, który popełnia spora część osób, jest fakt, że podążają za opinią i głosem ludzi, którzy tak naprawdę nie powinni nikomu niczego doradzać bądź nie mają wiedzy ani doświadczenia w żadnej dziedzinie, z tym że chętnie się wypowiedzą na dany temat. Znasz to pewnie z życia codziennego i zapewne doświadczyłeś czegoś takiego. Tak więc należałoby wziąć sobie do serca te oto słowa:

Sukces zależy w dużej mierze od tego, kogo i co przyjmiesz za swoje wzorce.

Zatem warto, abyś uporządkował własne wartości i cele oraz rozejrzał się w swoim otoczeniu w poszukiwaniu takich osób, które faktycznie mogą Ci pomóc w tym, co robisz i od których możesz się wiele nauczyć.

Przyjmowanie porad przy „knajpianym” stole, jak i ich udzielanie „pod wpływem”, wzajemne poklepywanie się po plecach i karmienie się obietnicami, wielkie słowa wypowiadane z wielkim entuzjazmem, które po zachodzie słońca są już nieaktualne, nie są dobrą pożywką dla czegoś takiego jak sukces i to w żadnej dziedzinie. Także i w tym przypadku należałoby pamiętać o tym, że:

Nie szukaj porad wszędzie, tylko tam, gdzie powinieneś ich szukać.

Słowo sukces można odnieść do wielu dziedzin życia. Ludziom sukces kojarzy się zazwyczaj z artystami, ludźmi show-biznesu, sportowcami itd. Jednak sukces to też bycie np. odpowiedzialnym właścicielem firmy, świetnym biznesmenem, dobrym ojcem, rewelacyjnym fachowcem w swojej dziedzinie itd., nawet i to, że stale chcesz się rozwijać jako człowiek, to też jest sukces. Także szukaj takich wzorców, które odpowiadają Ci, jak i temu, co robisz oraz są zgodne z Twoimi wartościami. To takie wzorce, które rozwijają Cię. Zrezygnuj natomiast z bełkotu, który nic nie wnosi do Twojego życia. Gdakanie zostaw kurom.

Jak znaleźć wzorce? To bardzo proste. Jak już zostało wspomniane, ustal własne cele i wartości, a wzorce znajdą się same. Kiedy ukierunkujesz własne działania i siebie to bez trudu je „wyłowisz”. Sam się zdziwisz, jak niekiedy znajdziesz je bardzo blisko. Oczywiście mając wzorce bądź wzorzec i duplikując pożądane cechy od ludzi sukcesu, nie zapominaj również o własnej osobowości. Przyjmuj rady od tych, od których chcesz je przyjmować, ucz się od nich, szanuj takich ludzi, lecz nie zapominaj przy tym o własnej tożsamości. Nie zgub jej, a wtedy sukces przyjdzie z czasem. Przyswajasz dzięki temu to, co najlepsze i dodajesz do tego własną osobowość. Taka mikstura to przepis na Twoją wyjątkowość i unikalność.

Dbaj zatem o to, co wkładasz sobie do głowy. Nie rób ze swojego umysłu śmietnika. Niech znajdą się tam rzeczy, które Ci pomagają i Cię rozwijają, a nie na odwrót. Szanuj siebie. Na zbędną resztę załóż blokadę. Zrób to dla swojego dobra i własnego sukcesu.

http://www.klinikafinansowa.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here