Zabieg transplantacji włosów

0
1953

W dzisiejszych czasach piękne i zadbane włosy to tak samo ważny atrybut urody damskiej i męskiej. Niestety wiele osób zmaga się z problemem nadmiernej utraty włosów, prowadzącej ostatecznie do łysienia. Wbrew pozorom nie dotyczy to tylko mężczyzn, również kobiety doświadczają takich sytuacji. Z reguły to właśnie one znoszą to dużo gorzej, często doświadczając łysienie jako prawdziwy kryzys psychologiczny. Warto zatem wiedzieć, że istnieje coś takiego jak przeszczep fue artas czyli nowoczesna transplantacja włosa, dzięki której łysiejący osoby mogą rozwiązać swój problem.

Przeszczep włosów

Przeszczep włosów to zabieg medyczny, który prowadzony jest w specjalistycznych klinikach trychologicznych. Wbrew pozorom takich miejsc na mapie Polsli nie ma zbyt wiele, szczególnie jeżeli chodzi o nowoczesne metody takie jak przeszczep fue artas. Podczas tego zabiegu wykorzystywane są roboty medyczne, dzięki czemu cały zabieg jest mniej inwazyjny. Ostatecznie Wszystko to prowadzi do tego, że pacjent powraca do pełni sił wcześniej, może wrócić do pracy i do normalnego trybu życia. Na ocenę efektów przeszczepu trzeba oczywiście trochę poczekać, jednak już po kilku tygodniach będzie można stwierdzić, jak wygląda to w przypadku konkretnego człowieka.

Jak umówić się na zabieg przeszczepu włosów

Czy każdy łysiejący człowiek może poddać się zabiegowi przeszczepu włosów? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka oczywista, dlatego tak ważna jest konsultacja u trychologa. Lekarz zbierając kompletny wywiad medyczny będzie mógł postawić diagnozę, dzięki której odpowie na pytanie co jest powodem utraty włosów, oraz jaki sposób leczenia jest najbardziej odpowiedni. Pacjent musi przygotować się na pytania dotyczące stylu życia i stresorów związanych z pracą oraz życiem osobistym. Do lekarza ważna będzie również historia łysienia, oraz to czy z tym problemem mieli do czynienia inni członkowie rodziny. Warto zabrać również wyniki badań takiego jak morfologia, z którymi na pewno lekarz z zainteresowaniem się zapozna.

Termin zabiegu

Aby ustalić termin zabiegu trzeba jeszcze wykluczyć przeciwwskazania, na przykład dotyczące złego stanu układu krążenia pacjenta. Konieczna będzie zatem konsultacja kardiologiczna oraz odpowiednie zaświadczenie, że przeszczep włosów jest dla konkretnego człowieka bezpieczny. Jeżeli taka dokumentacja zostanie przedstawiona trychologowi, nie pozostaje nic innego jak umówić się na dogodny termin. Warto wcześniej zapytać się jaki jest czas rehabilitacji po zabiegu, aby postarać się na przykład o urlop w pracy. Z reguły nie trwa ona zbyt długo i już po kilku dniach pacjent powraca do pełni sił.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here