Zabieg usuwania kamienia nazębnego

0
791
Zabieg usuwania kamienia nazębnego

Nie zawsze jest tak, że zęby, które straciły swój właściwy naturalny kolor, wymagają specjalistycznego wybielania. Zanim zapiszesz się na taki zabieg lub zainwestujesz w pewne środki przeznaczone do rozjaśniania zębów, spróbuj… pozbyć się swojego kamienia nazębnego. Bo na pewno go masz. Kamień nazębny stopniowo i na bieżąco odkłada się na zębach, powodując ich gorszy wygląd i doprowadzając do ich przebarwień. Z tego tekstu dowiesz się, czym jest i jak powstaje kamień nazębny. Odkryjesz również, w jaki sposób można się go pozbyć i jak często powinno się to robić.

Wszyscy ludzie na tym świecie walczą z kamieniem nazębnym. Nie ma chyba takiej osoby, która w ogóle by go nie miała. Nawet jeśli twoja dieta jest idealnie zdrowa, a ty nie palisz papierosów i na co dzień dbasz o higienę jamy ustnej, nie jesteś w stanie całkowicie zapobiec tworzeniu się warstwy kamienia nazębnego na zębach. Warto tu jednak od razu dodać, że bardzo łatwo tej warstwy można się pozbyć. Zabiegi związane z usuwaniem kamienia nazębnego są zabiegami prostymi i mało skomplikowanymi. To tak naprawdę jeden z podstawowych elementów profilaktyki. Na pewno na bieżąco łatasz różne dziury i ubytki, które powstają w twoich zębach. Podobnie musisz postępować z kamieniem nazębnym, zwłaszcza jeśli palisz papierosy albo pijesz spore ilości czarnej kawy lub mocnej herbaty.

Oczywiście na usuwanie kamienia nazębnego musisz się zapisać do swojego gabinetu stomatologicznego. Jest to zabieg przeprowadzany zarówno przez samych stomatologów, jak i czasem przez higienistki. Już sam ten fakt powinien cię przekonać do tego, że nie ma w tym wszystkim nic strasznego czy skomplikowanego. Usuwanie kamienia nazębnego to proces, który polega na usunięciu twardej płytki nazębnej, która przykrywa twoje zęby i w ten sposób im szkodzi. To właśnie ta płytka często staje się istnym siedliskiem dla licznych bakterii, które bezustannie się na niej namnażają. Po prostu musisz regularnie się jej pozbywać, jeżeli chcesz mieć zdrowy i piękny uśmiech.

Czy zabieg usuwania kamienia jest czymś niezbędnym?

Mimo tego, że niektórzy w ogóle z niego nie korzystają, to jednak jest on kluczowy dla zachowania prawidłowego stanu jamy ustnej. Nie zastąpisz go nawet codzienną sumienną higieną. Nie jesteś bowiem w stanie usunąć całego nagromadzonego na zębach kamienia przy pomocy najsilniejszych nawet past do zębów bądź specjalistycznych szczoteczek – sonicznych lub elektrycznych. Nieusuwany kamień bywa natomiast jedną z głównych przyczyn paradontozy, która z kolei może skutkować trwałą utratą uzębienia. A na pewno nie chcesz stracić swoich zębów. Musisz zatem już teraz zacząć porządnie o nie dbać.

Ze strony emdent.pl, która dość szczegółowo opisuje cały proces usuwania kamienia nazębnego, dowiesz się jeszcze, że z takiego zabiegu zaleca się korzystać przynajmniej raz na dwanaście miesięcy. Tylko taka częstotliwość gwarantuje odpowiednią skuteczność. Kamienia musisz się więc pozbywać przynajmniej raz do roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here