Zabiegi wyszczuplające czyli w drodze po piękne ciało

0
1434
Zabiegi wyszczuplające czyli w drodze po piękne ciało

Czy trzeba poddawać się inwazyjnym zabiegom, by uzyskać efekt wyszczuplenia? Niekoniecznie. Wystarczy odrobina konsekwencji i cierpliwości, by mniej drastycznymi sposobami poprawić wygląd sylwetki. Zabiegi wyszczuplające oferowane przez gabinety medycyny estetycznej i kosmetycznej pomogą zwalczyć cellulitis i pozbyć się zalegającego pod skórą tłuszczyku.

Najpopularniejsze zabiegi wyszczuplające

Jak pozbyć się fałdek tłuszczu, które ni stąd, ni zowąd pojawiły się na naszym ciele, w dodatku w najmniej pożądanym przez nas miejscu? Nie zawsze na czas zabierzemy się za ćwiczenia na siłowni, nie zawsze dieta odniesie pożądany skutek. W tym wypadku z pomocą może nam przyjść medycyna estetyczna. Niekoniecznie ta inwazyjna i najbardziej kontrowersyjna. Gabinety kosmetyczne, szczególnie przed okresem letnim, oferują  sporą gamę zabiegów, które mogą pomóc w pozbyciu się problemu. Warto jednak, by uniknąć rozczarowań, zdawać sobie sprawę, że wyszczuplanie to nie odchudzanie. Najoględniej mówiąc, wyszczuplenie polega na pozbyciu się podskórnej warstwy tłuszczu za pomocą różnych technik – lasera, ultradźwięków, substancji chemicznej, energicznego masażu.

Na czym polega drenaż limfatyczny

Wśród najpopularniejszych zabiegów wyszczuplających jest drenaż limfatyczny. Jego zadaniem jest usprawnienie przepływu limfy w organizmie. W trakcie zabiegu wykorzystuje się np. preparaty zawierające kwas nikotynowy, a podczas zabiegu ciało owija się folią. U osób wrażliwych, 20-minutowy zabieg może pozostawić na skórze zaczerwienienia czy zasinienia, które po pewnym czasie samoistnie znikną. Zabieg pomaga zredukować cellulit oraz poprawić krążenie.

Zabiegi wyszczuplające ultradźwiękami

W walce o sylwetkę pomocne są również ultradźwięki, podgrzewają one miejsca wymagające „interwencji” i redukują tkankę tłuszczową. W pierwszej fazie komórki tłuszczowe są podgrzewane ultradźwiękami, druga polega na wykonaniu drenażu limfatycznego.

Lipodermologia

W walce z cellulitisem i podskórnym tłuszczem wykorzystywana jest też lipodermologia. Ten zabieg wyszczuplający wykonywany jest za pomocą urządzenia posiadającego głowicę z rolką i komorą podciśnieniową. Wykorzystuje również pompę próżniową. By efekty były trwałe, zaleca się wykonanie 10-12 zabiegów.

Lipoliza rozprawi się z komórkami tłuszczowymi

W przypadku osób, u których problem nagromadzonego tłuszczyku dotyczy tylko jednego obszaru, np. brzucha, sprawdzi się lipoliza ultradźwiękowa. Pod tym linkiem dowiesz się więcej na ten temat. W uproszczeniu polega ona na uszkodzeniu komórek tłuszczowych za pomocą ultradźwięków, skąd tłuszcz trafia do wątroby, a potem zostaje usunięty z organizmu.

Jak widać, zarówno ceny, jak i metody wyszczuplania są zróżnicowane. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz zasobności portfela. W gabinetach wykonujących zabiegi wyszczuplające, specjaliści doradzą, z której z metod najlepiej skorzystać. I która w naszym przypadku sprawdzi się najlepiej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here