Zakładamy bloga krok po kroku

0
1169
Zakładamy bloga krok po kroku

Na pewno każdy z nas ma jakiś swój ulubiony kanał na YouTube, bloga czy konto na Instagramie. Z zapartym tchem śledzimy udostępniane tam treści, nie możemy doczekać się nowych publikacji, czasem nawet zdarza się nam coś skomentować, polubić, udostępnić. Niejednokrotnie bardzo utożsamiamy się z naszymi ulubionymi twórcami i bardzo się nimi inspirujemy jeśli chodzi o wybór ubrań, miejsca wycieczek, czytane książki czy kupowane do domu artykuły. A gdyby nam zaświtał pomysł pisania własnego bloga?
Zarabianie na blogowaniu nie jest jeszcze tak powszechne w Polsce, jak w innych krajach, a w szczególności w Ameryce. Można nawet powiedzieć, że nie da się w naszym kraju utrzymać jedynie z wpisów na blogu. Może jest tylko kilka osób, w szczególności są to blogerki modowe, którym udało się zasłynąć w blogosferze, które otrzymują intratne kontrakty z firmami modowymi, i które tak naprawdę nie muszą wykonywać innej pracy, gdyż zarabianie na blogu w zupełności wystarcza im na życie.
Jak zarabiać na blogu aby i nam się to udało? Postarajmy się znaleźć interesujący temat. Może coś, na czym naprawdę się znamy, co lubimy, w czym jesteśmy dobrzy? Jeśli szydełkowanie lub robienie na drutach jest naszą ogromną pasją powinniśmy iść w tym kierunku, pisać o tym na blogu, pokazywać swoje dzieła. Kto wie, może dzięki temu odmienimy swoje życie, znajdziemy sporą publiczność, zainspirujemy inne osoby do działania.
Poza pomysłem musimy znaleźć też chwytliwą nazwę naszego bloga. Musi to być coś, co kojarzy się z naszą działalnością, co podpowie potencjalnym czytelnikom o czym stanowi nasz blog. W Internecie jest kilka stron generujących nieużywane dotąd nazwy firm, książek, blogów- jeśli nie mamy własnego pomysłu, skorzystajmy z takiej platformy.
Po trzecie, musimy znaleźć miejsce w sieci internetowej, w którym zapiszemy naszego bloga. Domenę i adres. Wesprzyjmy się tu informatykiem, gdyż nie każdy z nas wie na jakiej zasadzie działają takie platformy, jak wyglądają opłaty z tym związane, i czy na pewno dana platforma będzie bezpieczna.

www.bloggers.tips/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here