Zamykanie naczynek krwionośnych za pomocą elektrokoagulacji

0
1647

Kondycja naszej skóry wiele o nas mówi, dlatego też właściwa jej pielęgnacja i dobrze zbilansowana dieta to podstawa, jeśli chcemy cieszyć się promiennym wyglądem. Niestety cały efekt psują nieestetycznie wyglądające pajączki. Jak zatem się ich pozbyć? Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej.

Zamykanie naczynek krwionośnych za pomocą elektrokoagulacji

Laserowe zamykanie naczynek cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie wśród pań. Dzięki elektrokoagulacji możliwe jest zamknięcie naczynek za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości, a uzyskany efekt jest trwały. Wprowadzana w rozszerzone naczynka elektroda powoduje ścięcie się znajdującego się w niej białka, na skutek czemu naczynko zamyka się i uszczelnia.

W zależności od tego jak głęboko znajdują się rozszerzone naczynka i jaka jest ich ilość, osoba wykonująca zabieg ustala odpowiednią częstotliwość prądu. Zabieg trwa max. kilkadziesiąt minut, a po jego zakończeniu pojawia się lekkie zaczerwienienie skóry.

Laserowe zamykanie naczynek a skutki uboczne

Wiele osób zastanawia się, jakie skutki uboczne wiążą się z zabiegiem laserowego zamykania naczynek. Trzeba pamiętać o tym, że podczas zabiegu dochodzi do podgrzania głębokich warstw skóry, jednakże nie trzeba martwić się o negatywne skutki uboczne. Jest wręcz przeciwnie, gdyż laserowe zamykanie naczynek wiąże się z odmłodzeniem skóry. Pod wpływem wysokiej temperatury dochodzi do wzrostu produkcji kolagenu i elastyny, które to właśnie odpowiedzialne są za jędrną i elastyczną skórę.

Laserowe zamykanie naczynek jest sposobem nie tylko na pozbycie się uciążliwych pajączków, gdyż laser VPL stosowany jest również do fotoodmładzania. Za jego pomocą można skutecznie pozbyć się także trądziku i blizn potrądzikowych.

Pielęgnacja skóry po zabiegu laserowego zamykania naczynek

Skóra po wykonaniu laserowego zamykania naczynek może być lekko obrzęknięta i dodatkowo czasami pojawić może się siniak. Jest to jednak przejściowa sytuacja, gdyż zmiany te ustępują samoczynnie w przeciągu kolejnych dni. Bardzo ważne jest to, aby przez około miesiąc nie narażać skóry na działanie promieniowania słonecznego.

Po zabiegu laserowego zamykania naczynek zaleca się sięgać po łagodne i bezzapachowe kosmetyki, które zostały stworzone z myślą o osobach z cerą naczynkową. W ich składzie znajdują się filtry UVB i UVA oraz witamina K, arnika górska, wyciąg z kasztanowca, witamin PP oraz lipidy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here