Zatoki i grzybice

0
1409

Nic bardziej nie spędza snu z powiek rodzicowi od choroby jego dziecka. Nawet najlżejsze przeziębienia potrafią postawić na nogi całą dorosłą część rodziny i nie ma się czemu dziwić. Po pierwsze jest to zrozumiała i oczywista troska, po drugie, maluchy nie poradzą sobie bez naszej pomocy. Chore zatoki u dziecka – jak pomóc? Jest pytaniem i natychmiastową reakcją rodzica, który widzi, jak dziecko się męczy, jednocześnie mając na uwadze sposoby leczenia tej dolegliwości, które bywają niestety niezbyt komfortowe, a można wręcz powiedzieć, że są i makabryczne. Dobrze, jeśli dorosły ma jakąś podstawową wiedzę na ten temat, gdyż panikowanie nie jest wskazane w żadnej sytuacji i trzeba reagować w spokoju.
A co jeśli przy tym wyczujemy od dziecka brzydki zapach z ust? To może być grzybica jamy ustnej wszakże? Przy skumulowanych, jakichkolwiek dolegliwościach, nie może już być mowy o domowych sposobach leczenia. Owszem, nieprzyjemny zapach z ust może mieć różne przyczyny, najczęściej jest nią zresztą zaniedbanie podstawowej higieny jamy ustnej, niemniej należy być ostrożnym, a już na pewno nie udawać lekarza. Nigdy nie wiemy, co mogą oznaczać taki objawy. Bo co, jeśli to candidoza czyli grzybica układu pokarmowego?
Z układem pokarmowym ani oddechowym, a ni żadnym innym nie ma żartów. W niektórych wypadkach lepiej jest nawet nie czekać do rana, w wypadku późnej pory, ale zawieźć malucha na ostry dyżur albo wezwać karetkę. Nawet ze swoim własnym zdrowiem igrać nam nie wolno, a co dopiero ze zdrowiem naszego dziecka.

www.radiobc.pl/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here