Zdrowa dieta: o czym warto pamiętać?

0
1171
Zdrowa dieta: o czym warto pamiętać?

Kto chce możliwie jak najlepiej zadbać o swe zdrowie, ten powinien zwracać większa uwagę na to, co pojawia się na jego talerzu. To, co jemy, ma przecież ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz na ogólny stan naszego zdrowia. Jakich zasad zdrowego odżywiania się warto przestrzegać? Oto kilka wskazówek dla tych, którzy chcą w swym menu wprowadzić kilka pozytywnych zmian.
Zdrowa dieta powinna być przede wszystkim dietą urozmaiconą. Im więcej różnorodnych produktów będzie się pojawiać na naszych talerzach, tym mniejsze ryzyko pojawienia się niedoborów poszczególnych witamin lub minerałów. W wartościowym menu powinno się znaleźć miejsce i na nabiał, i na produkty z pełnych ziaren zbóż, nie może tu również zabraknąć świeżych warzyw i owoców. Ważna jest też regularność spożywania posiłków oraz unikanie sięgania po zbyt obfite porcje. Lepiej jeść częściej, za to w mniejszych ilościach. Warto też pamiętać, by nie rezygnować z jedzenia śniadań, które są najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Unikanie tłustych przekąsek, słodyczy oraz przetworzonej żywności to kolejna zasada, której – dla własnego dobra – warto przestrzegać. Większość takich produktów ma ogromną wartość kaloryczną, choć oprócz tłuszczu i cukru nie znajdziemy w nich ani witamin, ani ważnych dla zdrowia składników mineralnych. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę? Na to, co pojawia się na etykietach. Im więcej sztucznych dodatków pojawia się w produktach spożywczych, tym większe zagrożenie dla naszego zdrowia. Jeśli chcemy zachować wspaniałe samopoczucie, powinniśmy sięgać po naturalne produkty, wolne od konserwantów, sztucznych barwników oraz ulepszaczy. Gdzie szukać takich produktów?
W czasach,w których żywność staje się produktem mającym pomagać w szybkim nasyceniu głodu za niewielkie pieniądze, znalezienie wartościowych artykułów spożywczych staje się trudnym zadaniem. Na szczęście w wielu sklepach pojawiają się półki, na których wykładane są naturalne produkty, które bez obaw możemy włączyć do swej diety. Są to głównie ziarna roślin strączkowych,zamienniki dla cukru oraz takie dodatki, jak nasiona chia, siemię lniane lub ostropest plamisty. Wiele ciekawych produktów można znaleźć też w sklepach, otwieranych w całej Polsce z myślą o tych, którzy chcą się zdrowo odżywiać. Dziś niemal każde miasto ma swój własny sklep z ekologiczną żywnością, w którym można kupić eko produkty oraz artykuły spożywcze, pochodzące z okolicznych gospodarstw. Sklepy takie dają nam wiele możliwości, a pojawiające się w nich przysmaki sprawiają, że nasza dieta może stać się ciekawsza i bardziej wartościowa. W wielu takich sklepach pracują profesjonaliści, dzięki którym można uzyskać wiele cennych wiadomości na temat wartości odżywczej poszczególnych artykułów oraz możliwości ich wykorzystania we własnej kuchni. Dzięki temu przyrządzanie zdrowych potraw o wysokiej wartości odżywczej stanie się łatwiejszym zadaniem, a my bez problemów wyposażymy swą spiżarnię w takie produkty, jakie będą najlepsze dla nas i naszych bliskich.

www.miss-fit.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here