Zdrowie to dobra dieta i trening

0
1289

Późnym latem i jesienią warto wybrać się do lasu, aby znaleźć wyprodukowane przez niego skarby – grzyby. Jednak nie każdy lubi je jeść, mimo tego, że są zdrowe i przez wielu uznawane za delicje.
Co warto wiedzieć o grzybach? Grzyby i ich wartości odżywcze – czy grzyby są zdrowe? Grzyby w głównej mierze składają się z wody. Nazywane są również leśnym mięsem, dlatego, że w swojej „”suchej”” masie posiadają prawie samo białko. Ponadto grzyby są bogatym źródłem minerałów, witamin i aminokwasów.

Koper włoski czyli fenkuł – Właściwości i zastosowanie.
Roślina ta posiada szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej, mianowicie leczy wzdęcia i kaszel. Herbata z kopru włoskiego jest dobrym sposobem na kolkę dla niemowląt czy do pobudzenia laktacji dla kobiet i złagodzenia bólów miesiączkowych.
Koper włoski ma również zastosowanie w kuchni – dodaje się go do rosołu czy zupy rybnej. Można go również jeść na surowo dodając do sałatki czy grillowanej wieprzowiny. We włoskiej kuchni stosuje się go do aromatyzowania wywaru do gotowania ryb.

Ergometr wioślarski – jakie efekty dają ćwiczenia?
Ergometr jest charakterystycznym przyrządem do ćwiczeń, który często można spotkać na siłowniach, czy w klubach fitness. Maszyna ta pozwala uzyskać bardzo dobre efekty treningu, gdyż zapewnia kompleksowy wycisk. Ćwicząc na tym przyrządzie można dostatecznie dobrze wzmocnić mięśnie pleców, klatki piersiowej, ud, łydek, pośladków, ramion oraz przedramion. Jest to też idealna oszczędność czasu dla tych, którzy nie mogą za długo przebywać na siłowni.

www.pustelnica.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here