Zdrowie

0
1576

W naszym ciele, może o tym nie wiecie, ale występują przeciwciała anty-TPO. Ich obecność w naszym ciele sprawdzamy podczas badania krwi. Wykonujemy wtedy morfologię, w której zlecone mamy sprawdzenie ich i dostajemy wynik na przeciwciała anty-TPO. Zlecić ich sprawdzenie może nam lekarz, który zacznie u nas podejrzewać problemu z pracą naszej tarczycy.
Przeciwciała anty-TPO nie pojawiają się w krwi zdrowej osoby. Jeśli nie cierpicie na żadną chorobę, to badanie nie powinno ich wykryć w Waszym ciele. Jeśli jednak dzieje się coś niepokojącego to mogą one się pojawić, wzrosnąć i pojawić w naszym badaniu.
Przeciwciała anty-TPO skierowane są w naszym ciele przeciwko perodyksazie tarczycowej. Jest to białko, które produkuje tarczyca. Ich pojawienie się w naszym ciele oznacza reakcję obronną naszego organizmu. Oznacza to, że nasze ciało próbuje się przed czymś obronić i zaczyna produkować przeciwciała anty-TPO. Tarczycę zaczyna ono traktować jako ciało obce oraz zagrożenie i nie rozpoznaje jej. Jeśli w naszym ciele pojawiają się przeciwciała anty-TPO to tarczyca zostaje uszkodzone. Pojawia się zapalenie tarczycy, a co za tym idzie zaczynamy cierpieć na niedoczynność lub nadczynność. Jest to choroba autoimmunologiczna i walka z nią będzie trwała przez nasze całe życie.
Naszym leczenie powinien zająć się lekarz endokrynolog, który zleci nam odpowiednie leczenie oraz przepisze leki, które powinniśmy przyjmować. Jeśli po wyniku naszej krwi przeciwciała anty-TPO są podwyższone, to niezwłocznie powinniśmy się do niego udać. Da on nam również skierowanie na inne badania, abyśmy mieli pewność, z czym się zmagamy i na jakim etapie choroby obecnie jesteśmy. Niezbędne może się również okazać badanie ultrasonograficzne naszej tarczycy. Nie zwlekajmy z wizytą u lekarza, jeśli zauważymy coś niepokojącego.
Choroby tarczycy wiążą się z różnymi innymi schorzeniami oraz problemami. Często występują również z innymi chorobami. Pamiętajmy o to, aby regularnie dbać o nasze zdrowie i kontrolować wyniki badań.

www.bazanciarnia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPróby wątrobowe i wyniki
Następny artykułAlergia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here