Zielona herbata

0
1531

Zielona herbata może i nie jest najpyszniejsza na świecie i zdecydowanie dużo osób ma do niej awersje, to z całą pewnością działa ona bardzo korzystnie na nasz organizm. To właśnie dlatego warto przemóc się do zielonej herbaty i wypijać jej przynajmniej jedną filiżankę dziennie. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko zachorowania na jedną z poważnych chorób. Warto więc pomyśleć o swoim zdrowiu i przeciwdziałać już teraz.
Oczywiście należy zwrócić uwagę na rodzaj owej zielonej herbaty i jej pochodzenie. Nie każda przecież ma taką samą jakość, a co za tym idzie, nie każda będzie tak dobrze oddziaływać na zdrowie, jak byśmy sobie tego życzyli. Oczywiście najlepiej będzie wybierać herbaty, które są przeznaczone do bezpośredniego parzenia. Te w torebkach, nie koniecznie posiadają wymagane wymogi, a także działanie zdrowotne. Bardzo często w gotowych herbatkach jest też pełno nieobojętnych dla zdrowia dodatków. Dlatego też kupując zieloną herbatę, warto kupić tą w liściach i zaparzyć ją sobie samemu.

Zielona herbata – właściwości działanie i sposoby przyrządza dla początkujących.

Z całą pewnością zielona herbata pełna jest antyoksydantów, które opóźniają starzenie się komórek organizmu. Brzmi bajecznie, prawda? Z całą pewnością jest to więc herbata, którą koniecznie powinny pić osoby starsze! Nie dość, że spowalnia ona procesy starzenia się skóry, to jeszcze poprawia pamięć i wydajność narządów. Brzmi prawie niczym magiczne lekarstwo, a tak naprawdę jest to jedynie zielona herbata, którą Azjaci znają już od lat!
Zielona herbata działa także przeciwzapalnie. Pomaga łagodzić bóle brzucha, bóle żołądka, czy problemy z wątrobą.
Bardzo korzystnym faktem jest także to, że zielona herbata pomaga schudnąć! Jak najbardziej warto pić ją podczas diet, ponieważ jest wspaniałym pomocnikiem w walce ze zbędną tkanką tłuszczową.

Są to chyba wystarczające argumenty, które są w stanie przekonać każdego do tego, że przynajmniej raz dziennie, warto sięgnąć po choć jedną filiżankę zielonej herbaty.

www.uroda.info.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here