Zielona kawa – jak działa chlorogenowy w zawarty w wyciągu z zielonej kawy

0
1483
Zielona kawa

Producenci zachwalają zieloną kawę i wprowadzony w niej kwas chlorogenowy na całe sposoby. Informują, że suplementy, które są je w składzie, fantastycznie odchudzają, dodają sił oraz regulują poziom cholesterolu we krwi. Dowiedz się, jak środki z zieloną kawą działają na organizm.

Kwas chlorogenowy – co to takiego?

Ekstrakt z zielonej kawy, zdaniem producentów, wspiera odchudzanie. Czy to zasługa kwasu chlorogenowego, który znajduje się w składzie zielonych ziaren? Wyniki niektórych badań wskazują, że suplementy diety, które je mają, pomagają zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Jednak jeszcze nie ma pewności, czy efekt się utrzyma oraz nie pojawi „efekt jojo”. Przeciwnicy zielonej kawy twierdzą, że specyfik wykazuje wiele niekorzystnych działań ubocznych. Może prowadzić do odwodnienia organizmu i nadprodukcji hormonów odpowiedzialnych za stres. Nie wszyscy wierzą i w odchudzające właściwości zielonych ziaren. Czym jest tajemniczy kwas chlorogenowy, który zawierają suplementy? To typowy antyoksydant pochodzenia roślinnego. Prawdopodobnie działa bakteriobójczo, pomaga też organizmowi walczyć z drobnoustrojami i grzybami chorobotwórczymi. Kwas chlorogenowy (800 CGA) znajduje się w zielonych ziarnach kawy, ponieważ palenie – proces obróbki termicznej – znacząco zmniejsza jego zawartość. Kwas chlorogenowy zmniejsza ilość cukru, który wiąże się w przewodzie pokarmowym. W takiej sytuacji organizm jest zmuszony do korzystania z zapasów, które magazynuje. W konsekwencji daje to efekt odchudzający.

Jak działa kwas chlorogenowy?

Ten ciekawy kwas znajdziesz nie tylko w zielonej kawie, ale te w wielu innych roślinach. Izomery, czyli substancję o podobnej strukturze chemicznej, zawierają np. suszone śliwki, pokrzywa, głóg, owoce kakaowca, a nawet popularne ziemniaki. Czy ekstrakt z ziaren zielonej kawy jest dobry? Nadal nie ma prostej odpowiedzi, a opinie naukowców nie są zgodne. Wątpliwości dotyczą też trwałości efektów odchudzających. Pamiętaj, że to – mimo wszystko – suplement diety – nie zastąpisz nim potrzebnych elementów odżywczych, które muszą odnaleźć się w Twojej codziennej diecie. Zgodnie z informacjami od producentów suplementów, zielona kawa dodaje energii, pomaga istotnie zmniejszyć cellulit, dba o odpowiedni poziom cholesterolu we krwi i przyspiesza przemianę materii, poza tym odchudza i zmniejsza łaknienie. Kiedy zastanawiasz się na wsparciem diety tego typie, powinnaś wziąć pod uwagę, że środków nie zajmuje się kobietom w ciąży, a jeszcze bardzo młodym osobom, które nie skończyły jeszcze 16 lat. Jeśli masz na cukrzycę, choroby serca czy masz kłopoty z nadciśnieniem – i nie wolno Ci sięgać po suplementy z zieloną kawą.

Środki z zieloną kawą

Pamiętaj, że żaden środek odchudzający nie przyniesie spodziewanych rezultatów, jeśli jego sprawiania nie podeprzesz systematyczną aktywnością ruchową oraz odpowiednio skomponowaną dietą, najlepiej ułożoną przez specjalistę. Środki z zieloną kawą kupisz w formie pigułek lub kawy rozpuszczalnej. Niejednokrotnie rozwija się je o dodatkowe substancje – znajdziesz więc suplementy z żeń-szeniem, wyciągiem z zielonej herbaty, chromem czy błonnikiem pokarmowym. Jest wiele rodzajów kapsułek z kwasem chlorogenowym, które trochę różnią się recepturą. Zwykle nie zawierają wyłącznie ekstraktu z zielonych ziaren, ale także wyciągi z innych roślin, owoców, często wzbogaca się je witaminami. Na rynku można spotkać suplementy, w jakich składzie nie ma kofeiny. Zawierają kwas chlorogenowy, substancje wypełniające i przeciwzbrylające i ewentualnie ekstrakt z zielonej herbaty. Zielona kawa i kwas chlorogenowy nie zostały jeszcze zupełnie przebadane, choć wyniki niektórych testów napawają optymizmem. Ale nie wolno zapominać, że odchudzanie to przede wszystkim praca nad sobą, systematyczny ruch na świeżym powietrzu i zdrowe menu na co dzień.Zielona kawa – nadal w fazie badań. Zielona kawa i wprowadzony w niej kwas chlorogenowy, zdaniem producentów, odchudzają, dodają sił oraz regulują poziom cholesterolu we krwi. Pamiętaj jednak, że badania nad nimi nadal trwają, a opinie naukowców są podzielone. Odchudzające suplementy diety z zieloną kawą nie przyniosą efektów, jeśli nie zadbasz o odpowiednią dietę a nie będziesz często ćwiczyć.

Zielona kawaDlaczego kwas chlorogenowy wspiera odchudzanie?

Co wspólnego ma kwas chlorogenowy z odchudzaniem? Znajdując się w systemie zmniejsza ilość cukru wchłanianego w przewodzie pokarmowym. Robi to do zmuszenia organizmu do korzystania z nagromadzonych wcześniej zapasów. Oto proste działanie mechanizmu, który wspiera odchudzanie.

Badania zielonej kawy

Skuteczność zielonej kawy nie jest do końca potwierdzona – nie wiadomo wciąż, czy efekt jest stały oraz czy można polecać taki sposób odchudzania. Poza tym zielona kawa jest tylko suplementem diety – nie zastępuje związków odżywczych potrzebnych do poprawnego działania. Specjaliści zwracają też uwagę na całą ilość kofeiny zawartą w ekstrakcie zielonej kawy. Duże działanie pobudzające może powodować efekt chudnięcia, nie ma to pewności, czy główną substancja odchudzającą jest kofeina, czy kwas chlorogenowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here