Zwalczamy nadmiar wody

0
1585

Wiele kobiet boryka się z problemem zatrzymanej wody w organizmie. Jest to wyjątkowo niekomfortowa sytuacja – czujemy się ociężale, a waga może wskazywać nawet kilka kilogramów więcej.
Przy tej dolegliwości najczęściej występują obrzęki, na przykład opuchlizna kostek i łydek. Do tego dochodzi zmęczenie, rozdrażnienie i częste bóle głowy.

Problem ten pojawia się w momencie, gdy nie odżywiamy się prawidłowo i jemy sporą ilość produktów niepożądanych. Jeśli tak nie jest może to być wynik zaburzeń gospodarki hormonalnej, co może być związane z cyklem miesięcznym. W przypadku, gdy zbyt mało pijemy również zbiera się woda w ciele, ponieważ organizm gromadzi zapasy. Nie sprzyja także mała aktywność fizyczna oraz upały.
Aby pozbyć się nadmiaru wody z naszego organizmu musimy przede wszystkim pić odpowiednią ilość płynów – minimum 2 litry wody dziennie. Możemy dodać do niej sok z cytryny lub pić napary z kopru włoskiego. By uskutecznić kurację zrezygnujmy z alkoholu.

Kolejnym sposobem jest oczywiście prawidłowe odżywianie. Warto spożywać produkty o właściwościach moczopędnych, czyli żurawinę, arbuza lub ananasa, wyregulują one naszą gospodarkę wodną. Musimy dostarczyć także sporą ilość potasu, który znajdziemy w fasoli i soczewicy.

Musimy zrezygnować nie tylko z alkoholu, ale również soli oraz papierosów, jeśli je palimy. Zadbajmy również o odpowiednią ilość aktywności fizycznej, w tym przypadku najlepiej sprawdzi się pływanie.

mamaenter.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here