Co zrobić w przypadku urazu kolana?

0
1208
uraz kolana

Nadrzędnym celem każdej placówki medycznej, której zadaniem jest poprawianie stanu zdrowia pacjentów i ich samopoczucia powinno być zawsze leczenie w trybie natychmiastowym, aby jak najszybciej ulżyć pacjentowi w cierpieniu. Niestety bardzo często kolejki do badań diagnostycznych czy specjalistycznego leczenia są bardzo długie, a pacjenci latami czekają na postawienie trafnej diagnozy i wdrożenie koniecznego leczenia. Tak wcale jednak nie musi być!. Wystarczy, że zatroszczysz się samodzielnie o znalezienie dobrej placówki w Twojej okolicy, w zależności od rodzaju występujących dolegliwości.

Jednymi z najczęściej występujących u pacjentów schorzeniami są choroby stawu kolanowego i urazy kolana. Nieleczone, są źródłem przewlekłego bólu, kłopotów z chodzeniem, a nawet trwałym uszkodzeniem stawu. Dowiedz się co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie uraz kolana i zobacz jak wygląda leczenie. Sprawdź jak znaleźć placówkę medyczną, która sprawnie przeprowadzi usługi medyczne z zakresu chirurgii kolana, ortopedii i rehabilitacji. Nie odkładaj swojego zdrowia na później! 

Uraz kolana – i co dalej? 

Nawet najmniejszy i najbardziej błahy uraz kolana może prowadzić do poważnych następstw! Z reguły po skręceniu kolana pojawia się silny ból, obrzęk, powiększenie obrysu stawu oraz niekiedy zwiększone ucieplenie skóry. Dodatkowo występują problemy z obciążeniem, niestabilność, przeskakiwania, a nawet całkowite zablokowanie stawu w wymuszonej pozycji. 

Jedną z przyczyn tych objawów może być złamanie kości tworzących staw kolanowy. Złamanie widoczne jest wówczas na zdjęciu rentgenowskim. Najczęściej jednak uszkodzeniu ulegają tkanki miękkie, których na prześwietleniu nie widać. Są to w kolejności więzadła poboczne, łąkotki stawowe, więzadła krzyżowe, chrząstki, troczki rzepki, fałdy maziowe, itd. Te uszkodzenia wymagają diagnostyki rezonansu magnetycznego oraz konsultacji ortopedycznej, a część z nich nawet leczenia operacyjnego. Takie leczenie to artroskopia, czyli endoskopia stawu.

Możliwe jest również, że staw po urazie kolana obrzęknie. Najczęściej świadczy to wynaczynieniu krwi do stawu. Wówczas wymagana jest punkcja stawu, czyli jego nakłucie z ewakuacją płynu.

Każdy uraz kolana, który powoduje silny ból, po którym występuje obrzęk, niesprawność, ograniczenie zakresu ruchu lub niestabilność jest wskazaniem do konsultacji ortopedycznej, diagnostyki rezonansem magnetycznym, a także w części przypadków do leczenia zabiegowego. Jedynie podjęcie wczesnej diagnostyki i leczenia urazów kolana pozwala osiągnąć satysfakcjonujący wynik leczenia i gwarantuje szybki powrót do pełnej sprawności fizycznej.

Jeżeli podejrzewasz u siebie uraz kolana i dolegliwości bólowe nie dają Tobie spokoju, koniecznie jak najszybciej zgłoś się do placówki medycznej wyspecjalizowanej w zakresie chirurgii kolana. Zespół specjalistów z https://chirurgia-kolana.pl/ będzie do Twojej dyspozycji w trakcie całego procesu leczenia: od kwalifikacji do zabiegu, aż po rehabilitację. 

Dodatkowo, na stronie internetowej placówki, w zakładce dla pacjenta znajdziesz liczne materiały edukacyjne, które pomogą znaleźć informacje dotyczące choroby i proponowanego leczenia. Zapoznaj się ze wszystkimi zamieszczonymi tam informacjami, aby dowiedzieć się więcej o możliwych sposobach leczenia urazu kolana. Leczenie powinno być dla każdego pacjenta komfortowe, bezpieczne i skuteczne, dlatego nie warto odkładać wizyty u specjalisty aż będzie za późno…

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here