Czym jest mikropigmentacja skóry głowy?

0
1120
Czym jest mikropigmentacja skóry głowy?

Nadmierne wypadanie włosów to nie tylko problem mężczyzn po 50 roku życia. Jak pokazują badania, z łysieniem zmagają się również młodzi mężczyźni i kobiety, a problem staje się coraz bardziej powszechny. Przyczyn tego stanu rzeczy możemy szukać nie tylko w podłożu genetycznym, ale także w złej diecie, niedoborze witamin, czy stresującym trybie życia. Powodów jak widać może być wiele. Niezależnie jednak od źródła problemu, skuteczną metodą walki z nim może okazać się mikropigmentacja skóry głowy.

Czym jest zabieg mikropigmentacji skóry głowy?

Zabieg mikropigmentacji, nazywany również dermatografią medyczną polega na aplikowaniu do warstwy podskórnej nieorganicznych i naturalnych pigmentów, które pozyskiwane są z minerałów. Metoda ta pozwala nie tylko na uzyskanie efektu bardzo krótko przystrzyżonych włosów, ale sprawdza się także w maskowaniu blizn. Mikropigmentacja skóry głowy przeprowadzana jest z użyciem specjalnych igieł o zróżnicowanych rozmiarach. Za ich pomocą umieszcza się w naskórku bioabsorbowalny pigment, którego odcień jest dobierany indywidualnie do każdego klienta. Z zabiegu najczęściej korzystają panowie, którzy borykają się ze znaczącymi ubytkami w ilości włosów. Mikropigmentacja skóry głowy może być jednak również świetnym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą uzyskać efekt zagęszczenia długich włosów. Oprócz tego nakłucia igłą powodując lepsze ukrwienie skóry głowy, mogą wykazywać pozytywne działanie w stymulowaniu wzrostu włosów. To kolejna cecha zabiegu, która przemawia za tym, że jest on przeznaczony również dla kobiet.

Efekty i zalety stosowania zabiegu mikropigmentacji

Najlepsze efekty uzyskamy, stosując około 3 sesje, jednak pierwsze z nich będą zauważalne już po pierwszym zabiegu. Dzięki zastosowaniu pigmentów o szerokiej palecie odcieni i barw, efekt zabiegu jest bardzo naturalny i nie wygląda sztucznie. W zależności od reakcji skóry głowy i właściwości naskórka efekt zagęszczenia i imitacji mieszków włosowych może utrzymywać się nawet do 6 lat. Dzięki zabiegowi uzyskujemy efekt zagęszczenia przerzedzających się włosów i maskujemy niedoskonałości takie jak łysienie na czubku głowy, zakola, czy ubytki wynikające z łysienia plackowatego lub rozproszonego. Mikropigmentacja skóry głowy wpływa pozytywnie na nasz ogólny wygląd. Dzięki jej zastosowaniu możemy odjąć sobie lat i poczuć się młodziej. Zadowalający efekt wizualny rzutuje też na nasze samopoczucie i pozwala pozbyć się frustracji wynikającej z problemu łysienia. Dzięki zabiegowi zapewnimy sobie psychiczny komfort i zyskamy większą pewność siebie.

Zainteresował Cię temat mikropigmentacji? Zajrzyj na stronę  https://klinikasmp.pl wykwalifikowanej kliniki specjalizującej się  mikropigmentacji!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here