Gdzie wykorzystywane są rękawiczki nitrylowe i jakie są ich rodzaje?

0
998
rękawiczki nitrylowe

Rękawiczki nitrylowe znajdują swoje zastosowanie w różnych dziedzinach, nie tylko w medycynie. Są one niezbędne nie tylko w pracy lekarza, w której kładziony jest duży nacisk czystość i sterylność. Mogą przydać się również podczas bardziej prozaicznych czynności, na przykład przy sprzątaniu mieszkania czy podczas zmywania naczyń. Dlaczego i po jakie warto sięgnąć?

Ochrona jest najważniejsza

Zadaniem rękawiczek nitrylowych jest ochrona dłoni przed szkodliwymi substancjami oraz zarazkami. Dlatego mogą – a nawet powinny – być stosowane praktycznie podczas każdej czynności, która może uszkodzić skórę dłoni, albo narazić na zakażenie się jakąś chorobą.

Wykorzystanie rękawiczek w różnych branżach

Rękawiczki nitrylowe zazwyczaj kojarzone są z branżą medyczną i to tam najczęściej się je wykorzystuje. Noszą je lekarze podczas przeprowadzania badań i operacji, ale również pielęgniarki, które na przykład pobierają krew. Jednak to nie jedyne miejsce, w którym można je spotkać. Korzystają z nich także tatuażyści, którzy również mają kontakt z ludzką krwią.

Oczywiście, używają ich także osoby, które pracują w laboratoriach chemicznych, gdzie istnieje wysokie ryzyko oparzenia żrącymi substancjami. Rękawiczki nitrylowe znalazły także swoje zastosowanie w firmach sprzątających, gdzie pracownicy narażeni są nie tylko na kontakt z wszelkimi nieczystościami, ale również ze żrącą chemią gospodarczą.

Są one idealne również do pracy w domu, czy to w trakcie mycia podłóg, czy zmywania. Detergenty mają bowiem ogromny wpływ na ludzką skórę i mogą ją nie tylko wysuszać, ale również mocno podrażniać. Dlatego lepiej chronić ją przed wszystkimi możliwymi czynnikami niszczącymi.

Wybrane rodzaje rękawiczek

Najbardziej znanymi i często wykorzystywanymi w medycynie, są rękawiczki ochronne Nitrylex Classic, które stanowią ochronę przed przenikaniem patogenów krwiopochodnych oraz przed przenikaniem substancji chemicznych. Dzięki specjalnie teksturowanym zakończeniom na palcach gwarantują pewność, że nosząca je osoba nie upuści śliskich przedmiotów. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w momencie wykonywania precyzyjnych zadań.

Rękawiczki te posiadają III kategorię bezpieczeństwa, co pozwala na używanie ich w warunkach wysokiego ryzyka. Mogą być wykorzystywane w medycynie, laboratoriach chemicznych, ale można z nich korzystać również podczas produkcji żywności.

Równie polecanymi są rękawiczki Nitrylex Black. Warto o nich wspomnieć, gdyż nie tylko są bardzo wytrzymałe, ale również nie zawierają substancji, które mogłyby powodować uczulenie albo podrażnienie skóry. Nie zawierają lateksu ani pudru.

Doskonale sprawdzają się podczas wykonywania badań medycznych, jak również w studiach tatuażu czy w czasie pracy mechaników samochodowych. Podobnie jak Nitrylex Classic, również Black posiadają odpowiednio teksturowane zakończenia na palcach. Te rękawiczki posiadają jednak I klasę bezpieczeństwa, co oznacza, że są przeznaczone do używania wyłącznie w przypadku minimalnego ryzyka. Jeśli jesteś nimi zainteresowany albo potrzebne są ci inne rękawiczki nitrylowe, ich szeroka oferta znajduje się w sklepie emedical.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here