Peruka z naturalnych włosów – czy warto w nią zainwestować?

0
1534

Peruka jest jednym z najskuteczniejszych środków służących do maskowania problematycznej łysiny. W profesjonalnych salonach perukarskich znaleźć możemy głównie 2 typy peruk – wykonane z włosów naturalnych oraz syntetycznych. Dzisiaj weźmiemy pod lupę modele tkane z materiału pozyskiwanego bezpośrednio od ludzi. Przekonaj się, czy warto zainwestować w tego typu nakrycie głowy?

Twoje drugie włosy

Osoby borykające się z częściową lub całościową łysiną często nie potrafią zaakceptować zmian w swoim wyglądzie. Chcąc powrócić do normalnego życia, które przez problemy zdrowotne zostało mocno zaburzone, próbują różnych metod maskowania nieestetycznych prześwitów na głowie. Kupno wysokiej jakości peruki z naturalnego włosa jest dla nich szansą na odzyskanie pewności siebie, równowagi psychicznej i dobrego samopoczucia.

Peruki naturalne

Peruki naturalne wykonywane są z włosów pozyskanych bezpośrednio od ludzi (każda osoba może dobrowolnie oddać swoje włosy fundacji zajmującej się produkcją peruk i systemów włosów). Producenci peruk oferują modele tkane z włosów pochodzenia indyjskiego, chińskiego, europejskiego oraz słowiańskiego. Na rynku perukarskim najbardziej cenione są pasma z ostatniej grupy, ponieważ są najbardziej miękkie i nie wymagają one wykonywania zabiegów dekoloryzacji. Mimo tego, że koszt zakupu peruki z prawdziwych włosów jest większym obciążeniem dla budżetu niż kupno modelu z włosów syntetycznych, inwestycja warta jest swojej ceny. Osadzone na specjalnych bazach z tiulu lub mikroskóry pukle wiernie imitują utracone włosy, zapewniając pełną swobodę podczas ich noszenia.

Swoboda na co dzień

Hollywoodzkie fale, wysoki kucyk, burza drobnych loków, a może młodzieżowy koczek na czubku głowy? Noszenie peruki wcale nie musi Cię ograniczać! Ogromnym walorem peruk z naturalnych włosów jest możliwość ich dowolnej stylizacji. Możesz bez obaw podcinać, skracać i kręcić pasma, nie martwiąc się o to, że wysoka temperatura zaszkodzi ich strukturze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here