Specjalne wymagania skóry jesienią i zimą

0
1050
Specjalne wymagania skóry jesienią i zimą

Jesień oraz zima to szczególne pory roku, podczas których przyroda szykuje się do snu, by później wiosną rozkwitnąć na nowo. Kremy nawilżające na noc jesienią i zimą również powinny zawierać nieco inne składniki niż te na wiosnę, aby mogły skuteczniej dbać o prawidłowy wygląd skóry.

Co jest istotne w pielęgnacji skóry jesienią i zimą?

Gdy dni stają się krótsze i chłodniejsze, bardzo obniża się nie tylko temperatura, ale również poziom wilgotności powietrza na zewnątrz. Rezultatem tego jest zwiększone parowanie wody z powierzchni skóry. Jest ono dodatkowo potęgowane poprzez różnice temperatur wynikające z wychodzenia z nagrzanych pomieszczeń na mróz. Takie wahania poziomu wody w komórkach skóry nie są dla niej korzystne, gdyż wpływają negatywnie na elastyczność tkanki i powstawanie zmarszczek w przyszłości. Warto więc wykorzystać długie jesienne i zimowe noce do wzmożonej pielęgnacji swojej skóry w czasie, gdy ma ona największe skłonności regeneracyjne. Kremy nawilżające na noc stosowane jesienią i zimą powinny zawierać składniki intensywnie nawilżające, ale również witaminy, przeciwutleniacze oraz składniki odbudowujące skórę, na przykład w postaci protein. Zasadą pielęgnacji skóry zimą jest przede wszystkim zwiększenie jej odporności na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych – wahań temperatur, mrozów, silnie wysuszającego wiatru i cięższego zazwyczaj makijażu.

Kremy nawilżające na noc idealne na zimę

Warto się odpowiednio przygotować do pielęgnacji skóry w tym trudnym czasie, ponieważ będzie miała ona swoje szczególne wymagania. Zimą, w mroźne dni dobrze jest nakładać pod makijaż lekko natłuszczający krem, który ochroni skórę przed odparowywaniem wody i zapobiegnie jej wysuszaniu. Zimą natomiast warto wykorzystać dobre warunki w swojej sypialni – brak promieni słonecznych, ciemność, w której wytwarzana jest melatonina, odpowiednią pokojową temperaturę, brak wiatru oraz zanieczyszczeń zewnętrznych. Kremy nawilżające na noc mają taki skład, którego zadaniem jest przede wszystkim głęboko odżywiać i wspomagać regenerację skóry. Po całodziennych zmaganiach z wiatrem, mrozem i ogrzewanymi pomieszczeniami nasza skóra wymagać może specjalnej interwencji. Warto jej ją zafundować w postaci dobrej jakości kremu, który znaleźć można na górnych półkach ulubionych drogerii. Wybierając go, weź pod uwagę specjalne potrzeby swojej skóry oraz dobry jakościowo skład, bogaty w składniki nawilżające i przeciwutleniające.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here