Telewizory klasy premium – poznaj je lepiej

0
1900

Zarabiamy coraz więcej i stać nas na gadżety wyższej klasy. Jednym z najczęściej nabywanych jest telewizor, bo okazuje się, że oglądanie ulubionych filmów i seriali jest nadal najchętniej wybieraną formą spędzania wolnego czasu. Sprawdź, jakie telewizory z „wyższej półki” oferują nam topowi producenci odbiorników telewizyjnych.

Czy premium oznacza wyższą cenę?

Polacy najczęściej nabywają telewizory w cenie od 3 do 7 tysięcy złotych. Okazuje się, że za tyle nabywamy odbiorniki klasy średniej. Każdego roku wzrasta liczba tych, którzy za domowe kino są w stanie zapłacić więcej. Przecież jeszcze niedawno za TV w technologii UHD trzeba było zapłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Dzisiaj za taki odbiornik zapłacimy o wiele mniej, to między innymi Qled.

Za najlepszy telewizor niestety musimy zapłacić nieco więcej, ale za to zyskujemy lepszą jakość i o wiele więcej możliwości jego wykorzystania. Przecież wspomniany Qled nie dość, że staje się ozdobą wystroju wnętrz, to jeszcze może służyć niczym nośnik komputerowy. TV wykorzystywać można do gier, wyświetlania autorskich nagrań, prezentacji albo zdjęć.

Na co można liczyć, wybierając najlepszy telewizor?

To przede wszystkim lepsza jakość obrazu. Przecież najlepszy telewizor to ten w technologii UHD, a to oznacza o wiele więcej pikseli (3840×2160). Dzięki nim obraz jest niezwykle dokładny a barwy zbliżone jeszcze lepiej do tych naturalnych. Widz dostrzega najmniejszy szczegół na ekranie, bo odbiór nie jest niczym zakłócany.

I to nie wszystko. Ranking telewizorów wskaże nam również odbiornik z funkcją smart TV. To urządzenia, którymi można zarządzać przy wykorzystaniu internetowego łącza. Co więcej, dzięki specjalnym aplikacjom, telewizorem można sterować, wykorzystując nie tylko pilot, ale również smartfon. Smart TV to również nowe propozycje dla fanów telewizji. Nie są już oni skazani na standardową ramówkę podstawowych kanałów, bo aplikacje pozwalają na oglądanie specjalnych serwisów.

Ranking telewizorów – czy powie nam prawdę?

Oczywiście, że tak. Właśnie po to tworzony jest niezależny ranking telewizorów, by widz miał szansę sprawdzić wszelkie nowinki technologiczne, które pojawiły się na rynku. Musimy być świadomi, że nowości pojawiają się średnio co kilka miesięcy. Nawet jeśli chodzi o odbiorniki Qled, to Samsung co sezon wprowadza użyteczne innowacje, dzięki którym widz zyskuje jeszcze więcej.

Nie ma wątpliwości, że telewizory klasy premium dają o wiele więcej możliwości. Odbiornik telewizyjny już dawno przestał być nośnikiem wykorzystywanym w celu przekazywania wizji i fonii. Dzisiaj staje się kompatybilnym urządzeniem, które nierzadko zastępuje komputer, a to wszystko przy zachowaniu najlepszej jakości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here