Zaburzenia oddychania i choroba Pageta

0
1301

Zaburzenia oddychania podczas snu czyli bezdech nocny może być powodem wielu chorób. Badanie tego powinno odbywać się w warunkach sprzyjających analizie i pozwolić na wyeliminowanie pewnych czynników, które mogą mieć wpływ na tę niedogodność. Należy wszakże jednak pamiętać, że część z przyczyn występowania bezdechu jest spowodowana naszym niehigienicznym trybem życia. Niewątpliwe odpowiednie przestrzeganie diety, regularne ćwiczenia fizyczne oraz dbanie o czystość i higienę wyeliminują wiele czynników wpływających na te schorzenie. Są to uniwersalne zasady, które mogą mieć zastosowanie do wielu przypadków.

Część chorób ma jednak podłoże pozostające poza naszym zachowaniem i czynnikami. Jednym z nich są nasze geny i przenoszone tą drogą pewne uwarunkowania, które mogą mieć ogromny wpływ na nasz organizm. Badania genetyczne – kiedy i po co wykonywać? Te pytanie jest odpowiedzią na wątpliwości postawione wcześniej. Obciążenia genetyczne możemy zidentyfikować jeżeli przeprowadzimy odpowiednie testy. W przypadku występowania w naszej rodzinie często pojawiających się chorób jest szansa, że przeprowadzona analiza pozwoli na wykrycie zagrożenia chorobą. Należy wszakże pamiętać, że nauka na tym polu nie odpowiedziała jeszcze na wszystkie pytania. np. choroba Pageta – czym jest i jak leczyć? Wydawać się by mogło, że ma podłoże właśnie genetyczne, jednakże nie jest to do końca potwierdzone.

Podsumowując należy stwierdzić, że nie wszystko jeszcze możemy określić na poziomie diagnostyki. Same badania genetyczne są niewystarczające, bądź nie do końca potrafią rozpoznać określoną chorobę.

www.ohho.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here